Ekologia

Oddaj 10 kg ubrań i odbierz kartę o wartości 50 zł od Posnanii

Ciężkie mrozy już za nami, dlatego wiele osób już teraz postanawia zrobić porządki w garderobie. Po wstępnych przeglądach niektóre ubrania lub akcesoria zalegają w szafach, stały się zbędne lub najzwyczajniej wyszły z mody. Co zrobić z niepotrzebnymi odzieżą? Pomocna może być wizyta w Galerii Posnania.

Daj drugie życie ubraniom

Galeria Posnania w Poznaniu we współpracy z fundacją Ubrania do Oddania zorganizowała akcję pt. 2. życie Twoich ubrań. Zasady są proste. W dniach od 14 do 29 stycznia należy zgłosić się do Punktu Obsługi Promocji w Forum (wejście od strony Plazy). Placówka działa od godziny 12 do 20. Następnie w wyznaczonym miejscu przekazuje się 10 kg niepotrzebnych ubrań, by później otrzymać kartę podarunkową Posnanii o wartości 50 zł.

Bon można wykorzystać w każdym sklepie na terenie Posnanii, który akceptuje tę formę płatności. Dla osób z kartą stałego klienta Posnanii przygotowano dodatkowy upominek w postaci praktycznej, bawełnianej torby. Jest to świetny sposób, aby następne zakupy były bardziej ekologiczne.

 

Drugie życie ubrań – nie tylko T-shirty i spodnie

Oddane ubrania zostaną przekazane w celach charytatywnych. Z tego powodu przyjęta zostanie odzież używana lub nowa bez plam, zmechaceń, czysta, kompletna i niezniszczona. Co ciekawe ubrania to nie jedyna rzecz, którą można zostawić w punkcie. W ramach akcji przyjmowane są również buty połączone w pary (czyste, kompletne, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia), torebki i biżuteria.

Dla zainteresowanych modą lub jej początkujących fanów na kanale Youtube Posnanii powstały filmy ze stylistkami galerii. Dowiedzieć się można im. jak zrobić noworoczne porządki w garderobie i jakie ubrania z wyprzedaży dobierać do tego, co już posiadamy w szafie.

 

Kartonowy punkt promocji

Interesującym elementem kampanii jest również sam wygląd miejsca, w którym oddać można zbędne ubrania. Na środku FORUM znajduje się wielki punkt stworzony z kartonów i tektur. Na metalowych rama zainstalowane są ekrany, które wyświetlają informacje o kampanii 2 życie Twoich ubrań. Wokół stoiska znajdują się hasła nawiązujące do głównych celów kampanii jak ,,wymieniaj, miksuj”.

kartonowy punkt promocji drugie życie ubrań posnania

Definitywnie architektura punktu wyróżnia się na tle innych obiektów, co dodatkowo przykuwa uwagę i zachęca do udziału w akcji. Największym plusem jest jednak próba zminimalizowania odpadów. Kartony i tektury można wykorzystać ponownie lub poddać recyklingowi, metalowe elementy na pewno przydadzą się przy następnych wydarzeniach.

 

Krok w walce z marnotrawstwem

Co roku na wysypiska śmieci trafia kilka ton ubrań i akcesoriów. W samych Stanach Zjednoczonych jest to ponad 10 mln ton rocznie. Problem przyczynia się do innych szkodliwych działań m. in. uwalnia do zbiorników wodnych mikrofibry, które niemożliwe do usunięcia dostają się do układów pokarmowych zwierząt morskich i lądowych. Z tych powodów organizowanie kampanii ekologicznych jak poznańskie 2 życie Twoich ubrań jest dobrym pomysłem na działanie przeciw zanieczyszczeniu planety.

Warto również na bieżąco wspierać i śledzić fundację Ubrania do Oddania, która przez cały rok działa na rzecz potrzebujących poprzez zbieranie odzieży. Mamy nadzieję, że to nie jedyna taka typu akcja i niedługo zobaczymy więcej proekologicznych wydarzeń w Poznaniu jak i w innych polskich miastach.

1 Comment
  1. Karolina 1 rok ago
    Reply

    Witam czy moge wysłać ciuchy mam ich dużo

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów