lifestyle

Aktywny weganin Joaquin Phoenix z Oscarem!

Tegorocznej 92. gali wręczenia Oskarów, przyświecała idea ekologii i weganizmu

Akademia Filmowa oświadczyła, że chce i będzie wspierać naszą planetę. Przez ostatnią dekadę Akademia dążyła do zmniejszenia śladu węglowego- „W dalszym ciągu rozszerzamy nasz plan zrównoważonego rozwoju, a jego ostatecznym celem jest uzyskanie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla” – dodano.

Gwiazda „Jokera” Joaquin Phoenix, który otrzymał Oscara dla najlepszego aktora, to długoletni weganin i działacz na rzecz zwierząt.  Aktor wykorzystuje swoją sławę do propagowania diety roślinnej i podkreśla konieczność podjęcia konkretnych działań prośrodowiskowych, o czym wyraźnie wspomniał w swojej przemowie. Joaquin Phoenix znany jest również z wielu akcji ekologicznych, jak przywiązanie się do Tower Bridge w ramach manifestacji organizacji prozwierzęcych.

Co ciekawe, podczas gali Oscarów, a także poprzedzającego ją obiadu dla nominowanych, zaserwowane zostały wyłącznie dania wegańskie. W tym wszystkim pamiętajmy jednak, że branży filmowej wciąż bardzo daleko do neutralności środowiskowej, czym był temat przewodni spotkania, którego byliśmy Patronem Medialnym w ramach 48 Hour Film Project. Co sądzicie o postawie zdobywcy Oscara? CZy podoba wam się jak Joaquin Phoenix promuje weganizm?

 

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów