Ekologia

Arabia Saudyjska zbuduje w pełni ekologiczne miasto LINE

Wyobraźcie sobie miasto bez samochodów, bez ulic i z miejscem przeznaczonym nie tylko na wysokie budynki, ale również na roślinność… nieprawdopodobne? A jednak! Takie w pełni ekologiczne miasto ma powstać na Półwyspie Arabskim w Arabii Saudyjskiej. Poznajcie LINE pierwsze ekologiczne miasto na świecie.

 

Arabia Saudyjska buduje swoją Dolinę Krzemową

Projekt został zaprezentowany przez księcia Mohammed’a bin Salman’a, czyli następcę tronu Arabii Saudyjskiej. Plan miasta LINE ma powstać w południowo-zachodniej części kraju w rejonie Neom. Te miejsce nie jest przypadkowe, bo według Saudi Arabia’s Vision ma stać się odpowiednikiem amerykańskiej Doliny Krzemowej. Docelowo w ten region ma przenieść się współczesny biznes z całego kraju.

 

Dlaczego LINE? 

Miasto ma powstać na linii prostej, osiągającej 170km, wzdłuż Morza Czerwonego. Milion ludzi będzie mieszkać w aglomeracjach składających się z kilkunastu mniejszych jednostek, które będą połączone pod ziemia nowoczesnymi sieciami. Autonomiczne przemieszczanie się między jednostkami ma zająć mniej niż 20 minut. Podróż będzie głównie oparta na metrze. Nowe miasto ma zapewnić ponad 380 tysięcy nowych miejsc pracy. Zarówno samo miasto jak i nowo powstałe zawody mają być w pełni nowoczesne i oparte na technologii z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. 

 

LINE ekologiczne miasto bez ulic

LINE będzie pierwszym na świecie miastem o zerowej emisji dwutlenku węgla. Według rewolucyjnego projektu w mieście nie będzie dróg, ani ulic, tylko zieleń i chodniki, a każde niezbędne do życia placówki mają być umieszczone w bliskiej odległości. W pełni ekologiczne miasto ma na celu stworzyć harmonię między ludźmi a naturalnym środowiskiem. Budowa tej aglomeracji jest wyceniona na 500 miliardów dolarów i rozpocznie się już w 2021 roku.

Co sądzicie o tej inwestycji? Czy to przyszłość budownictwa na świecie? Obserwuj Nowl Eco, aby być na bieżąco ze światem Ekologii!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów