Ekologia

Biedronka pomaga segregować śmieci

Najpopularniejsza sieć sklepów w Polsce chcę przyczynić się do ochrony środowiska i zmniejszenia ilości odpadów trafiających na składowiska śmieci. Dlatego chcą zachęcić do poprawnego segregacji swoich klientów. Pomysł jest prosty, ale może wiele zmienić i przynieść zadowalające dla środowiska efekty.

Jak segregować śmieci?

Dla niektórych osób odpowiednia segregacja śmieci nie stanowi problemu. Natomiast wiele osób zanim wyrzuci odpady do odpowiedniego pojemnika chwilę się zastanawia lub wręcz odwrotnie, wyrzuca odpady do przypadkowego pojemnika, bez żadnej wrażliwości ekologicznej. Biedronka chce to ułatwić i zachęcić do poprawnego wykonywania tej codziennej czynności, która powinna być naszym obywatelskim obowiązkiem.

Biedronka – SegregAkcja

Na odwrocie opakowań produktów marek własnych Biedronki będą stopniowo pojawiały się niewielkie, czytelne oznakowania segregacji z informacją o nazwie pojemnika i ogólnie przyjętym mu kolorze. W ten sposób, klient po spożyciu produktu będzie mógł bez żadnej wątpliwości wyrzucić opakowanie do odpowiedniego pojemnika na śmieci. Proces zmiany opakowania i dodawania piktogramów już trwa. W maju 2020 roku pierwszym produktem, którego opakowanie zostało zmienione pod tym kątem były chipsy marki TOP. 

Popularna sieć sklepów ma regularnie dodawać produkty, których opakowania będą wzbogacane o specjalne oznaczenia. Równocześnie, ważna jest także edukacja i prowadzenie odpowiednich kampanii społecznych. W tym celu powstała między innymi specjalna strona, na której konsumenci mogą dowiedzieć się o tym, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważnym tematem i jak robić to odpowiednio, nie tylko z produktami Biedronki. Warto zwrócić uwagę, że sama akcja dodawania piktogramów spowoduje, że ludzie zwracający uwagę na oznaczenia bardzo szybko nauczą się zasad segregacji poprzez jej odpowiednią praktykę.

Odpowiednia segregacja śmieci – wpływ na środowisko

Wszyscy dobrze wiemy, że śmieci to poważny problem w dzisiejszych czasach. Dlatego pamiętajmy, że odpowiednia segregacja odpadów to pierwszy krok do recyclingu, który jest niezwykle ważny. Każdy z nas ma wpływ na to czy opakowanie po danym produkcie zyska nowe życie, a możemy to zagwarantować poprzez wyrzucanie go do odpowiedniej frakcji. Wtedy odzysk surowca jest bardziej efektywny. Dlatego wspominając o sloganie akcji SegregAkcji Biedronki – bądźcie w porządku dla środowiska!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów