lifestyle

Biznesy Roberta Lewandowskiego – w co inwestuje?

Jak wiadomo kariera piłkarza nie trwa wiecznie. Pieniądze za grę na boisku dostaje się przez 15-20 lat. Po tym czasie byli zawodnicy muszą sobie radzić na własną rękę. Niektórzy zostają w sporcie pracując jako trenerzy, czy prezesi klubów. Inni wchodzą na zupełnie inną ścieżkę i prowadzą wiele firm. Do tych drugich należy gwiazda Bayernu Monachium i reprezentacji Polski. Kapitan naszej kadry z pewnością nie będzie martwił się o swój stan konta po zakończeniu przygody z piłką nożną. Chcecie dowiedzieć się w co inwestuje Robert Lewandowski? Zapraszamy do lektury!

Lewandowski inwestuje w gry i aplikacje

Polski napastnik ma przed sobą jeszcze kilka lat grania na najwyższym poziomie, jednak już od jakiegoś czasu stara się zabezpieczać przyszłość swojej rodziny wchodząc na wiele rynków ze swoimi projektami biznesowymi oraz inwestując w wiele branż. Jednym z ostatnich pomysłów popularnego Lewego jest ulokowanie pieniędzy w branży gier. W wakacje podpisał on umowę z firmą Movie Games. Dzięki temu stał się on udziałowcem spółki, która ma zacząć produkcję gier komputerowych w tematyce sportu. Oprócz bycia źródłem finansowania dla twórców, ma zaangażować się w wsparcie wizerunkowe powstających tytułów. Gdy jesteśmy już przy branży komputerowej, gwiazda niemieckiej drużyny zainwestowała w aplikacje do sprzedawania odzieży. LESS_ (bo tak nazywa się ta aplikacja) zebrała na działalność przeszło 12 000 000 złotych. Wśród osób lokujących tam swój kapitał, oprócz Roberta znaleźli się między innymi między innymi dwaj założyciele Allegro, co tylko pokazuje, że projekt powinien być opłacalny. 

Lewy królem gastronomii?

Lewandowski działa prężnie w branży spożywczej i gastronomicznej. Na rynku można zakupić kawę oraz napoje izotoniczne sygnowane jego logiem-RL9. To właśnie zyski ze sprzedaży kawy przeznaczył on w trakcie pierwszej fali epidemii koronawirusa w Polsce do KIGS. Napastnik Bayernu, idąc tropem chociażby Wojciecha Szczęsnego, czy Cristiano Ronaldo otwiera swoją restaurację, i to nie byle jaką. Ogromny kilkupoziomowy lokal ma działać na terenie Browarów Warszawskich i zajmować powierzchnię 1300 mkw. Ta ogromna inwestycja ma powstać wiosną lub latem 2021 roku i według zapewnień pracę znajdzie tam aż 100 osób.

Lewandowski inwestorem Zgoda FC

Zawodnik posiada udziały również w sklepie piłkarskim Zgoda FC, znajduje się on w samym centrum Warszawy i jest największym tego typu w Polsce. Sam zainteresowany mówi, że był to bardzo pewny punkt dla inwestycji swoich pieniędzy i jest pewny dobrej współpracy ze wspomnianym sklepem. Oprócz tego zajmuje się także, chyba najczęściej wybieraną przez piłkarzy ścieżką biznesu, czyli branżą deweloperską. Jest właścicielem kilku domów w Monachium i na Mazurach, a także zainwestował w luksusowe apartamenty na Złotej 44 w Warszawie, a firma której jest udziałowcem budowała mieszkania na warszawskiej Ochocie.

To wszystkie najważniejsze biznesy Roberta Lewandowskiego w Polsce. Jak można zauważyć jeden z najlepszych piłkarzy naszego globu, ma głowę do interesów oraz świetnych doradców. Wszystkie jego inwestycje wydają się być trafione i po zakończeniu kariery poziom jego życia na pewno nie spadnie, a zaryzykuję stwierdzenie, że może nawet wzrosnąć. Jak myślicie, która z inwestycji polskiej maszyny do zdobywania bramek jest najlepsza? Chcielibyście przeczytać o biznesach innych sportowców? Piszcie w komentarzach, czyje biznesy chcielibyście poznać bliżej.

 

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów