Ekologia

Emerytka, która posprzątała 52 plaże w rok!

Oto Pat Smith, czyli 70-letnia kobieta pochodząca z Wielkiej Brytanii, która pewnego razu postanowiła posprzątać dzikie plaże na południowym wybrzeżu Kornwalii.

Od stycznia 2018 roku postanowieniem noworocznym Pani Pat była pomoc planecie. Pomysł na takie postanowienie narodził się po obejrzeniu filmu dokumentalnego o zanieczyszczeniu Ziemi. Na początku aktywna emerytka sama sprzątała plaże, ale z czasem pomagali jej wnukowie i obce osoby, które chciały ją wesprzeć. Zaledwie w rok, udało jej się z pomocnikami zebrać i posegregować kilkaset kilogramów śmieci, w tym puszki, butelki plastikowe, zużyte reklamówki, kawałki plastiku oraz fragmenty sieci rybackich. Następnym postanowieniem kobiety jest posprzątanie plaż na zachodnim wybrzeżu hrabstwa.

Problem zanieczyszczenia planety dotyczy każdego, niezależnie od wieku, dlatego pamiętajmy o dbaniu o nią i bierzmy przykład z takich inspirujących osób jak Pat Smith. Jej działania idealnie określa zdanie: „Słowa są dobre, ale czyny są lepsze”. Tak też brzmi hasło naszej grupy na Facebooku: Ekologia dla każdego, do której serdecznie zapraszamy wszystkich!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów