Sport Sporty walki

GNIECIEckie podsumowanie KSW 79

Jesteśmy kilka dni po KSW 79. Im bliżej gali, tym bardziej mogliśmy mieć więcej wątpliwości co do jej jakości. Z każdym tygodniem wypadali kolejni zawodnicy, a karta i bez tego nie powalała na kolana. Czy KSW „weszło z buta” na rynek Czech i Słowacji? Czy była to totalna porażka największej polskiej organizacji na wyjeździe? Zapraszam do artykułu, gdzie podsumuję i ocenię KSW 79 w Libercu.

KSW 79 podsumowanie

Debiutanci

Raz po razie oceniam debiutantów na kolejnych galach, natomiast podczas KSW 79 jak to przystało na galę poza granicami Polski, mieliśmy ich nadzwyczaj dużo. Jednak czy za ilością idzie jakość? Śmiem wątpić…

Może warto wymienić zawodników, którym warto dać jeszcze co najmniej jedną szansę:

  • Ramzan  Jembiev
  • Tomas Mozny
  • Jorge Luiz Bueno Jr.

Co to Jembieva — trzymajcie chłopaka jak najdłużej. Efektowny, efektywny a do tego cholernie popularny. Jestem na tak. Teraz tylko czekać na galę we Francji gdzie KSW pośle Parnasse, Sy i właśnie Jembieva. Uważam to za samograj. 

YouTube player

Tomas Mozny — przegrywał przez ponad dwie rundy, aby w trzeciej doprowadzić to totalnego odwrócenia i bycia blisko sprawdzenia sensacji. Może nie jest to zawodnik, który będzie aspirował o pas, aczkolwiek danie mu jeszcze jednej czy dwóch walk wcale nie mija się z celem. Jeszcze na koniec tylko jedna dygresja — ta szczęka panie Mozny to z tytanu, granitu czy innego diabelstwa nie do zniszczenia?  

 

Sprawdź także: GNIECIEckie podsumowanie KSW 78

 

Co do Bueno, nie wiem dlaczego, ale dałbym mu jeszcze szansę w undercardzie jakiejś gali. Jak przegra to do widzenia. Chłopak wchodzi na ostatni moment do walki z lokalnym bohaterem i okej — przegrywa, ale nie pokazuje się tak z aż tak złej strony, aby się z nim żegnać. Zwyczajnie nie skreślać tylko poszukać zawodnika, który też walczyłby o życie w KSW i zweryfikować.

Na KSW 79 miało swoje walki jeszcze pięciu innych zawodników, ale szkoda na nich czasu — niech to będzie ich ocena i perspektywa tego, czy ktoś chce ich widzieć jeszcze raz w oktagonie KSW. 

Arkadiusz Wrzosek

Ależ to jest kot, dwie walki i dwa takie show. Niesamowity jest były mistrz Glory. À propos Glory — ciekawe czy żałują utraty takiego zawodnika. Ale wróćmy na ziemię. Arek dał niesamowitą walkę, która uratowała trochę KSW 79. Skończył niestety walkę z kontuzją. Trzymajmy kciuki, aby wyzdrowiał i pojawił się na Narodowym, bo nie wyobrażam sobie jego braku na Colosseum II.

Bian Hooi

Drugim pozytywem na KSW 79 w Libercu był zawodnik z Curacao, tylko jeżeli pozytywem nazywamy zwycięstwo (okej ładnym nokautem) ze średniej jakości Stoimenovem to wiele mówi o lutowym wyjeździe do Czech. 

Main event KSW 79 

Mogę tak to skończyć? Duffe nie wyprowadził nawet ciosu, żadnego, nawet na gardę. NIC. Przy pierwszej próbie kopnięcia dostał obalenie i już można było zapinać pas na biodrach Anglika. Phil tak wyczyścił kategorię ciężką, że jeśli pokona Overeema (bo zakładamy wszyscy, że taka walka odbędzie się na narodowym) to nie wiem kogo włodarze KSW musieli by zakontraktować, aby zdjąć de Friesa z tronu. Absurdem jest to, że Duffe chce rewanżu. Ujmę to tak — dwie wygrane z rzędu na KSW i również obejrzę z ciekawością trylogię tych panów.

Podsumowanie

Gala KSW 79 w Liebercu to najsłabsza odsłona od początku ery ViaPlay. Nie pomogły w tym zastępstwa i kontuzje, natomiast już od samego początku KSW nie wchodziło z futryną na rynek Oktagonu. Moim zdaniem była to totalna porażka. Coś czuję, że długo Maciej Kawulski i Martin Lewandowski nie zajrzą za naszą południową granicę. Czy widzicie więcej pozytywów po gali? A może któryś z moich kłóci się z waszą opinią? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Sprawdź także: FAME MMA vs KSW!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów