Piłka nożna Sport

Jose Mourinho i Jurgen Klopp – starcie tytanów

W 2016 roku doszło do rozmowy, która rzuciła światło na podejście Jose Mourinho do Juergena Klopp’a. Wspominał ją Oliver Kay, dziennikarz The Times: “Podczas rozmowy na wewnętrznej imprezie, ktoś zasugerował, że Antonio Conte, Pep Guardiola i Jurgen Klopp, to oprócz niego (Mourinho – przyp. redaktora) najlepsi menedżerowie w Premier League” No i się zaczęło…

Co na to Jose Mourinho?

Nie Klopp, Klopp nie, (niczym Dario ze Ślepnąc od Świateł) był on seryjnym wicemistrzem, a dwa zdobyte tytuły wynikały tylko i wyłącznie z tego, że Bayern w tym czasie był totalnym g****m” – odpowiedział Mourinho. Od tego czasu minęły ponad 4 lata, w międzyczasie Jose Mourinho zdążył zostać zwolniony z Chelsea i Manchesteru United, prawie rok być tylko ekspertem telewizyjnym, aby następnie zostać zatrudnionym przez Tottenham. Natomiast wyżej wspomniany niemiecki trener, przeżył najlepszy okres w swojej dotychczasowej karierze, wygrywając zarówno Ligę Mistrzów UEFA, jak i angielską Premier League. Dodajmy jeszcze, że to właśnie po meczu z The Reds prowadzonymi przez Kloppa, Portugalczyk stracił pracę.

Jak sytuacja wygląda obecnie?

Portugalczyk jeszcze przed środowym meczem postanowił po raz kolejny podgrzać atmosferę i stwierdził, że problemy z kontuzjami Liverpoolu to jakiś żart. Powiedział: “Uważam, że Alisson nie jest kontuzjowany. Trent Alexander-Arnold nie jest kontuzjowany. Uważam, że Matip zagra przeciwko nam. Fabinho nie jest kontuzjowany. Andrew Robertson nie jest kontuzjowany. Jordan Henderson nie jest kontuzjowany. Georginio Wijnaldum nie jest kontuzjowany. Mohamed Salah nie jest kontuzjowany. Roberto Firmino nie jest kontuzjowany. Sadio Mane nie jest kontuzjowany. Kontuzjowany jest tylko van Dijk, który oczywiście jest doskonałym zawodnikiem”. Następnie The Special One uznał, że patrząc na ogół pierwszej drużyny, pod względem kontuzji oba kluby wyglądają tak samo, oprócz wspomnianego holenderskeigo stopera.

Jurgen Klopp vs Jose Mourinho head to head

Być może niechęć Portugalczyka do Niemca wynika z kilku wcześniejszych niepowodzeń Mourinho w bezpośrednich starciach z drużynami prowadzonymi przez Kloppa. Wśród tych najsłynniejszych możemy wymienić wspomniany wcześniej mecz Liverpool – Manchester United, po którym został zwolniony oraz półfinał Ligi Mistrzów przegrany przez Real Madryt 4 – 1 z BVB, po słynnym czteropaku Roberta Lewandowskiego. Obecniem oczywiście Portugalczyk okazuje Niemcowi należny mu szacunek, jednak w środowy wieczór (16.12) wykorzysta każdą okazję, aby udowodnić, iż to on w drabince trenerów stoi na wyższym stopniu wtajemniczenia.

Statystyki starć trenerów

Zwycięstwa Kloppa – 5; Remisy – 4; Zwycięstwa Mourinho – 2

Bilans bramek – 17:11 dla Kloppa

Więcej informacji o trenerskich potyczkach i piłkarskich pojedynkach przeczytasz na Nowl Sport.

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów