Piłka nożna Sport

Kings League, czyli nowe spojrzenie na futbol

Kings League to nowoczesne rozgrywki piłkarskie nastawione na show. Pomysł Gerarda Pique i Ibaia Llanosa już teraz przebija oglądalnością rozgrywki La Ligi. Na czym polega i jakie niespodzianki skrywa ten produkt? Dowiecie się tego po przeczytaniu artykułu.

Czym jest Kings League?

Gerard Pique nie próżnuje po zawieszeniu butów na kołku. Wraz ze streamerem Ibaiem Llanosem postanowili zrewolucjonizować spojrzenie na futbol za sprawą projektu Kings League. Rozgrywki te nastawione są na show, spektakl oraz ogromny rozgłos. Oglądalność tych rozgrywek bije na głowę ligę hiszpańską Javiera Tebasa. Każdą kolejkę na żywo ogląda już ponad milion użytkowników. Co więcej, transmisje odbywają się na darmowej platformie Twitch. Takie rozwiązanie pozwala na dotarcie do młodszych widzów, dzięki udziałowi popularnych streamerów. Według CEO Kings League Oriola Querola, jest to sposób na zachęcenie użytkowników do uprawiania sportu. W przyszłości planowane jest także zorganizowanie rozgrywek kobiet. Kings League to nie tylko futbol, ale także różnego rodzaju atrakcje, takie jak nagrody dla najlepszych zawodników, zabawy i konkursy dla widzów, a także specjalne występy muzyczne. Wszystko to wprowadza nowy wymiar do tradycyjnego sportu i pozwala na zintegrowanie różnych środowisk, aby stworzyć jeszcze bardziej emocjonującą rozrywkę. Rozgrywki z pewnością zmieniają sposób, w jaki ludzie patrzą na futbol i zachęcają do udziału w tej ekscytującej rozrywce. Z każdym meczem oglądalność wzrasta, a Kings League staje się coraz bardziej popularne i uwielbiane przez widzów na całym świecie.

sprawdź: https://kingsleague.pro/

Zasady Kings League

W rozgrywkach Kings League uczestniczy 12 drużyn, składających się z siedmiu zawodników podstawowego składu i pięciu rezerwowych. Po rozegraniu sezonu zasadniczego najlepsze drużyny występują w fazie play-off. Każdy zespół ma swojego prezydenta, którym jest znany streamer, dziennikarz lub były piłkarz. Właścicielami drużyn są między innymi Gerard Romero, Kun Aguero, czy Ibai Llanos. Zawodnicy do drużyn wybierani są za sprawą draftu. Co więcej, w Kings League występują również byli piłkarze, np. zawodnik Espanyolu, Sergio Garcia. Rozgrywki przyciągają kibiców z całego świata dzięki niestandardowym zasadom gry. Rozpoczęcie meczu odbywa się w formie wyścigu o piłkę, a w przypadku remisu o rozstrzygnięciu decyduje seria rzutów karnych, inspirowanych hokejem. W celu zapewnienia jeszcze większej interakcji z widzami kamery ustawione są także na trenerach i sędziach, którzy wyposażeni są również w mikrofony. W meczach Kings League wykorzystywane są specjalne karty niespodzianki, takie jak rzut karny, wyrzucenie rywala na 2 minuty, podwójnie liczone gole czy karta kradzieży, pozwalająca na przejęcie benefitu z karty przeciwnika. Co więcej, system Var jest dostępny tylko raz na mecz i nie można użyć go ponownie, jeśli decyzja okazała się niekorzystna. Najważniejszym elementem rozgrywki jest możliwość skorzystania z karty Jokera. Jest on zawodnikiem o imponujących osiągnięciach, takich jak występ na mundialu, w  przynajmniej półfinale Ligi Mistrzów czy zdobycie tytułu mistrza w jednej z pięciu najlepszych lig. Ujawnia on swoją twarz dopiero przed rozpoczęciem spotkania. W buty Jokera weszli tacy zawodnicy jak Sergio Aguero, czy Javier Mascherano. 

Niewątpliwe rozgrywki Kings League zrewolucjonizowały spojrzenie na futbol. Już teraz notują większą oglądalność niż klasyczne mecze ligowe. Sukces projektu to kolejny dowód na przedsiębiorcze usposobienie Gerarda Pique. Liga rozgrywa dopiero pierwszy sezon, a organizatorzy otwarci są na opinie widzów, dzięki którym wprowadzone będą zmiany uatrakcyjniające show.  

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów