Ekologia

„Kreda wstydu”, czyli walka z petami w Polsce

Od niedawna na ulicach polskich miast można zauważyć namalowane kredą kolorowe kółka na chodniku, zaznaczające papierosy. Akcja zaczęła się w Poznaniu, ale rozprzestrzeniła się na całą Polskę. O co w niej chodzi? Co to Chalk of Shame? Odpowiadamy.

Chalk of Shame – kreda wstydu

Kredą obrysowywane są śmieci, które mogą rozkładać się nawet do 10 lat, a są to często niedopałki papierosów! Problem tych niewinnych, małych odpadów dotyka wiele miast, nie tylko w Polsce. Szczególną uwagę na to zwrócił pomysłodawca akcji – Patrick Perrigue – naukowiec z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Na ten pomysł wpadł podczas spaceru z psem, gdy coraz częściej zaczął zauważać śmieci. Akcja jest łatwa i zajmuje mało czasu, ale zwraca uwagę na poważny problem, z którym trzeba coś zrobić.

Jak przyłączyć się do akcji?

Wystarczy wziąć ze sobą kredę na spacer i odrysować znalezione niedopałki papierosów, dopisując obok slogan „Pety na ziemi”. Następnie warto wrzucić zdjęcie swojej pracy do Internetu, najlepiej z hasztagiem #ChalkOfShame. W ten sposób zdjęcie zobaczy stale rosnąca społeczność fanów tej akcji. Warto być aktywnym i wspierać takie akcje ekologiczne.

zdaniem jest bardzo prosta i zwracająca uwagę na ważny problem, z którym wciąż sobie nie radzimy jako społeczeństwo. A co Wy sądzicie o tej inicjatywie? Koniecznie sprawdźcie #ChalkofShame w Social Mediach!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów