Sport Sporty walki

KSW 59 – zapowiedź

Już w sobotę 20.03 odbędzie się 59. gala KSW. Po szesnastu miesiącach do klatki powróci Mariusz Pudzianowski który zawalczy w main evencie z senegalską legendą zapasów, Seringem Ousmanem Dia. Oprócz tego, zobaczymy walkę o pas oraz powrót brytyjskiego zawodnika Jasona Radcliffa. Przed nami wiele emocji, sprawdźcie zapowiedź całej gali z Nowl Sport.

Pudzianowski vs Ousman

To będzie wyjątkowe starcie, Mariusz Pudzianowski stoczy swoją już 22. walkę w karierze. Dla “Bombardiera” będzie to natomiast dopiero trzecia walka. Mariusz Pudzianowski podczas swoich 13 zwycięstw aż 8 walk kończył przed czasem. Natomiast Sering “Bombardier” Ousman ma na koncie dwa pojedynki, które nie wychodziły poza pierwszą rundę. Możemy być pewni, iż w tej walce najprawdopodobniej nie dojdzie do decyzji sędziowskiej, a co za tym idzie kuszącą opcją na kuponie w nadchodzącym KSW 59 jest postawienie na zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego przed czasem. 

 

Walka o pas

W trakcie sobotniego wieczoru będziemy także świadkami walki o pas w kategorii koguciej pomiędzy Antunen Racićiem a polskim pretendentem- Sebastianem Przybyszem. Pierwsze starcie pomiędzy tymi panami mogliśmy oglądać podczas KSW 46 w grudniu 2019. Polak uległ wtedy przez jednogłośną decyzję sędziów. Jeśli ktoś oglądał chociaż jedną walkę chorwackiego “Killera” doskonale wie, że musiałoby się stać coś niesamowitego, aby ten pojedynek nie dotarł do 5 rundy. Natomiast, jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób walczy mistrz kategorii koguciej zapraszam do podsumowania KSW 57 i zapoznania się z pojedynkiem Antuna z jego rywalem. Dlatego również, jeśli tworzymy kupon na sobotnią galę KSW 59 opłaca się postawić na ilość rund powyżej 4,5. 

 

Damian Janikowski vs Jason Radcliffe 

W klatce KSW 59 obejrzymy niewidzianego od KSW 50 Jasona Radcliffa, który zmierzy się z Damianem Janikowskim. Anglik kojarzony jest w KSW z kontrowersyjnej wygranej, o której w naszym wywiadzie opowiadał Antoni Chemielewski (przeczytaj więcej). Z kolei Janikowski również wygrał z doświadczonym Chmielewskim, zrobił to jednak bez jakichkolwiek kontrowersji. Faworytem tego pojedynku jest brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich – Janikowski, dla którego może być to drugie zwycięstwo z rzędu i ponowne myślenie o walkach z najlepszymi. Nie można zapominać jednak o tym, iż “The Assassin” ma na koncie aż 16 zwycięstw i jeśli szukać szansy na zarobek w kuponie można zaryzykować zwycięstwo Anglika z Damianem Janikowskim. 

 

Krystian Kaszubowski vs Michał Pietrzak

Na to starcie czekało wielu fanów KSW. Idealne zestawienie rankingowe dwóch zawodników wagi półśredniej. Obaj podnieśli się po porażkach z Roberto Solidiciem. Krystian dwukrotnie wychodził zwycięsko kolejno z Ivicą Trusckiem i Jakubem Kamieniarzem, natomiast Pietrzak wygrał walkę z Kamilem Szymuszowskim. Zwycięzca tego pojedynku bardzo przybliży się do rewanżu z Roberto Soldiciem o  pas w kategorii do 77,1 kg. 

 

Emocje zagwarantowane

Podczas KSW 59 będziemy mogli doświadczyć wielu bardzo emocjonujących i efektownych pojedynków. Jedną z takich potyczek będzie starcie Michała Włodarka z Darko Stosiciem. Zarówno popularny “Komar”, jak i jego chorwacki oponent w większości swoich walk nie zostawiali decyzji w rękach sędziów. W dwóch pojedynkach na KSW 59 będziemy oglądać braci Rajewskich. Kiedy ogląda się ich walki na brak emocji nie można nigdy narzekać. Łukasz zmierzy się z Konradem Dyrschką. Niemiec na jedenaście pojedynków może się pochwalić aż siedmioma zakończonymi walkami przed czasem. Natomiast Sebastian jest zdecydowanym faworytem w pojedynku z walczącym o życie Savo Laziciem. Jeżeli chcielibyśmy lekko zaryzykować, polecam obstawić wygraną obu z braci Rajewskich. 

 

“Tylko Jeden” Adrian Bartosiński

Szansę na debiut po udanym występie w programie telewizyjnym “Tylko Jeden” dostanie Adrian Bartosiński, który zmierzy się z Hiszpanem- Lionelem Padillą. Polak jest murowanych faworytem podczas swojego debiutu w KSW. Hiszpan pomimo rekordu 8:1, tylko dwukrotnie pokonywał rywali z dodatnim bilansem walk wygranych do przegranych. “Bartos” natomiast jest jak dotąd niepokonany, a trzeba być szczerym – spotkał na swojej drodze trudniejszych rywali w oktagonie.

 

Polskie debiuty

Całą 59 galę KSW otworzy nam starcie dwóch młodych i bardzo utalentowanych zawodników kategorii piórkowej. Cyprian Wieczorek to 18-latek który ma na swoim koncie 38(!) walk w amatorskim MMA i został dwukrotnie nagrodzony “amatorskim odkryciem roku” w polskim MMA. Będzie to dla niego zarówno debiut w KSW jak i na profesjonalnym gruncie. Jego rywalem będzie niespełna 19-letni Patryk Likus, który stoczy swoją drugą walkę w profesjonalnym MMA. Co ciekawe, w maju 2019 roku panowie mieli okazję mierzyć się już ze sobą. Górą w tamtym pojedynku był wcześniej wspomniany Wieczorek. Trzeba przyznać, że faworytem tego starcia ponownie jest Cyprian i dużym zaskoczeniem będzie jego porażka.  

 

Gdzie odbędzie się gala KSW 59 i gdzie można ją obejrzeć?

KSW 59 jest już siódmą z kolei odsłoną, którą ujrzymy w formacie studyjnym spowodowaną obostrzeniami. Galę można obejrzeć jedynie w systemie PPV, wykupując między innymi na stronie internetowej KSWTV.pl.

 

Pudzianowski w main evencie KSW 59

Czy uważacie, że Mariusz Pudzianowski, który jak sam mówi, bawi się MMA pokona Senegalczyka? Jak długo będziemy jeszcze oglądać samego Pudzianowskiego w oktagonie? Czy faworyci nie zawiodą i nie popsują fanom kuponów? Czy doświadczymy naprawdę emocjonujących, bliskich i efektownych walk? Zapraszam do dyskusji. 

Nowl Sport – z nami wiesz więcej!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów