Sport Sporty walki

KSW 60- zapowiedź

Przed nami jubileuszowa – sześćdziesiąta gala KSW. W karcie walk zobaczymy między innymi dwie walki o pas. Jedna z nich to pierwsza obrona pasa w kategorii lekkiej przez Mariana Ziółkowskiego, natomiast w main evencie ujrzymy 5-rundowy pojedynek o pas w królewskiej kategorii wagowej do 120,2 kg. Bohaterami tego pojedynku będą Tomasz Narkun i Philip de Fries. Przed tymi walkami, w klatce pojawią się między innymi bardzo utalentowani debiutanci w tej organizacji, a także zawodnicy, dla których może być to ostatnia walka na gali Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego.

Jakub Wikłacz vs Patryk Surdyn

Sześćdziesiątą galę rozpocznie pojedynek Jakuba Wikłacza z Patrykiem Surdynem w wadze koguciej. Obaj panowie mają już na swoim koncie porażkę w KSW. Kuba przegrał z obecnym mistrzem tejże kategorii wagowej – Sebastianem Przybyszem, natomiast Patryk swoją jak dotąd jedyną porażkę w rekordzie dopisał po walce z Damianem Stasiakiem. Obaj panowie to zdecydowanie czołówka kogucich w Polsce i żaden z nich nie chciałby pożegnać się z KSW. Przegrany jednak będzie pod dużą presją, ponieważ ewentualna trzecia szansa może okazać się tą ostatnią. Faworytem wśród bukmacherów jest Wikłacz, z kursem wahającym się w okolicach 1,5. Jeżeli lubimy ryzyko obiecującą opcją jest postawienie na zwycięstwo Patryka Surdyna. Obaj panowie są na bardzo przybliżonym poziomie, co gwarantuje naprawdę dobre starcie.

 

Kacper Koziorzębski vs Ion Surdu

Kacper Koziorzębski przyzwyczaił nas to fenomenalnych walk pod względem emocji. Jego trzecim wyzwaniem będzie rumuński striker – Ion Surdu. Koziorzębski po efektownym zwycięstwie nad Adamem Niedźwiedziem przegrał przez poddanie z Marcinem Krakowiakiem. Polak będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę, natomiast Surdu, który w KSW poległ na punkty z Tomaszem Romanowskim nie będzie łatwych rywalem. Dla fanów bukmacherki polecam rozważyć opcję z ilością rund “-2,5”, gdyż obaj zawodnicy raczej nie preferują oddawania decyzji w ręce sędziów.

 

Aleksandra Rola vs Karolina Wójcik

Podczas jedynej walki kobiet na gali KSW 60 spotkają się ze sobą Aleksandra Rola i Karolina Wójcik. Faworytką w tym pojedynku jest Wójcik. Drugim wyzwaniem dla niej będzie pojedynek z Aleksandrą Rolą, która będzie chciała udowodnić, że porażka z Karoliną Owczarz była tylko wypadkiem przy pracy. Jeżeli Karolina Wójcik potwierdzi swoją siłę w najbliższą sobotę, włodarze KSW będą musieli się mocno zastanowić nad pasem w kategorii słomkowej kobiet. 

 

Krzysztof Klaczek vs Vojto Barborik

Ponad 2 lata – tyle minęło czasu od ostatniej wizyty Krzysztofa Klaczka w klatce KSW. Na tego zawodnika w sobotę 24 kwietnia czeka nie lada wyzwanie. Jest nim 27-letni Vojto Barborik, który ma na swoim koncie 12 zwycięstw i tylko jedną porażkę odniesioną 6 lat temu! Odnosił on zwycięstwa, między innymi na galach Oktagon MMA, PCF, czy XFN. Najnowszy nabytek Lewandowskiego i Kawulskiego jest zdecydowanym faworytem w walce z Polakiem. Kursy oscylujące w okolicach 1,5 są jak najbardziej uzasadnione i bezproblemowo możemy stawiać pieniądze na pierwsze zwycięstwo Vojto Barborika w KSW.

 

Aleksandar Ilić vs Adrian Dudek

Chorwackiego “Jokera” przywitamy w klatce KSW już po raz czwarty. Co ciekawe po raz czwarty będzie się on mierzył z polskim zawodnikiem. Efektownie walczącego Chorwata włodarze na początku zestawili z Tomaszem Jakubcem. Niestety zawodnik Silesian Cage Club wypadł z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Adrian Dudek. Zawodnik z Bielsko- Białej zasłynął jednym z najszybszych nokautów w historii polskiego MMA, kiedy to w grudniu 2020 roku serią ciosów powalił przeciwnika w przeciągu –  zaledwie 7 sekund. Obaj zawodnicy prezentują widowiskowy styl i możemy w tej walce liczyć, że o rezultacie tego pojedynku nie będą decydować sędziowie. 

 

Michał Sobiech vs Patryk Kaczmarczyk

Patryk Kaczmarczyk to jeden z największych, jeżeli nie największy talent w polskim MMA. Ten zaledwie 22-latek może się pochwalić rekordem 6:0 i zwycięstwami na takich galach jak AFN czy Babilon MMA. Jego pierwszym wyzwaniem w KSW będzie uczestnik programu “Tylko Jeden” – Michał Sobiech. Kolejny bardzo efektownie walczący zawodnik, który jak sam przyznał – jest estetą i będzie chciał namalować obrazek na twarzy swojego rywala. Dla Kaczmarka to początek drogi po upragniony dla niego pas kategorii piórkowej KSW. Jeżeli pokaże w klatce pełnię swojego talentu i umiejętności, które posiada powinien bez problemów uporać się z 26-letnim berserkerem z Bielsko-Białej. 

 

Izu Ugonoh vs Ugur Ozkaplan

Izu Ugonoh to bardzo utytułowany kickboxer, a także były bokser. Dla Polaka nigeryjskiego pochodzenia będzie to druga walka w KSW, a co za tym idzie – druga w formule MMA. Początkowo jego rywalem miał być Narmo. Jednak Norweg, który niegdyś był hokeistą, wypadł z pojedynku. Może to i lepiej, ponieważ poprzeczka nieznacznie poszła w górę i tym razem Izu zawalczy z 31-letnim Niemcem Ugurem Ozkaplanem. Zawodnik ten, może się pochwalić rekordem 4:0. Trzeba jednak zauważyć, że żaden z jego dotychczasowych przeciwników nie miał dodatniego bilansu, co bardzo przemawia za zwycięstwem Polaka. Pomijając jednak wszystkie dywagacje na temat poziomu sportowego tej walki, jeśli Izu Ugonoh myśli poważnie o MMA to jego przeciwnik nie może w trakcie tego pojedynku nawet przez chwilę pomyśleć o zwycięstwie. Naszym zdaniem, wygrana Izu jest największym pewniakiem na gali KSW 60. 

 

Marian Ziółkowski vs Maciej Kazieczko 

Pierwsza obrona pasa mistrzowskiego w kategorii lekkiej Mariana Ziółkowskiego. Gdyby nie kontuzja to Borys Mańkowski próbowałby zrewanżować się za klubowego kolegę -Romana Szymańskiego. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że szansę dostał Maciej Kazieczko. Reprezentant Ankos MMA jest na fali czterech zwycięstw w KSW z rzędu i jak mało kto zasłużył na bycie pretendentem. Można być uszczypliwym i nawet rzec, że “oliwa sprawiedliwa”, a walkę o pas dostał ten, który powinien, a nie ten bardziej popularny. Kursy na to, że Waldemar Kasta wypowie “and still” krążą w okolicach 1,4 co jest lekkim nieporozumieniem. Oczywiście “Golden Boy” jest faworytem i najlepszym aktualnie lekkim w Polsce, ale Kazieczko zaskakiwał fanów niejednokrotnie, a jedyną porażkę odniósł przez “lucky punch” w walce z Gracjanem Szadzińskim. Jeżeli lubicie ryzyko i wierzycie w umiejętności poznańskiego zawodnika, warto postawić na niespodziankę w co-main evencie gali KSW 60.

 

Tomasz Narkun vs Philip de Fries

Rewanż Tomasza Narkuna z Philipem de Friesem. Tak wygląda main event gali KSW 60. W pierwszym pojedynku pomiędzy panami, który była zarazem drugą obroną pasa kategorii ciężkiej PdF nie dał żadnych szans Polakowi. Jednak, jak zapowiada Berserker ze Szczecina, 24 kwietnia idzie po swoje (pomimo, że pas nigdy nie był jego). Ale może słów Tomasza Narkuna nie będziemy analizować, bo często nie ma w nich niczego mądrego. Za to jeśli chodzi o umiejętności w klatce, te mogą być wyższe i jeżeli głowa zagra, to 31-latek może być podwójnym mistrzem KSW. Dla doświadczonego Anglika będzie to już szósta walka o pas, tym samym po raz 5. podejdzie do jego obrony. 

 

Rekord KSW zagrożony?

Jeżeli Philip de Fries zwycięży i po raz 5. z rzędu wróci z pasem do domu to przebije on taką legendę jak Michał Materla, który wygrywał walki o pas czterokrotnie z rzędu. Już teraz de Fries jest przed Borysem Mańkowskim czy właśnie Tomaszem Narkunem. Trzeba przyznać, że chyba nikt nie spodziewał się, że tak mocno zapisze się on na kartach historii federacji KSW.

 

Gdzie odbędzie się gala KSW 59 i gdzie można ją obejrzeć?

KSW 60 jest już ósmą z kolei odsłoną, którą ujrzymy w formacie studyjnym spowodowaną obostrzeniami. Galę można obejrzeć jedynie w systemie PPV, wykupując “wejściówkę” między innymi na stronie internetowej KSWTV.pl.

Czy w niedzielny poranek Maciej Kazieczko i Tomasz Narkun obudzą się z pasami przy sobie? Jak zaprezentują się debiutanci? Czekacie ze zniecierpliwieniem czy kompletnie nie interesuje was karta walk KSW 60? Zapraszam do odpowiedzi i do dyskusji w komentarzach!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów