Sport Sporty walki

KSW 61- zapowiedź

Gala KSW 59 obfituje w wiele ciekawych starć. Na karcie znajdują się liczne eliminatory do walk mistrzowskich, a także debiuty nowych zawodników w federacji KSW. Main Event to pojedynek Łukasza Jurkowskiego i Mariusza Pudzianowskiego, czyli dwóch legend i osób, bez których walk i głosu nie wyobrażamy sobie największej federacji w Polsce. W karcie KSW 61 ujrzymy młodą gwiazdę – Saladina Parnasse oraz niedawnych pretendentów takich jak Ivan Erslan, Roman Szymański czy też Michał Kita. Karta walk czerwcowego KSW zdecydowanie zachęca nas do tego, aby spędzić ten długi weekend ze sportami walki. Zapraszam do zapowiedzi zbliżającej się gali KSW 61.

Jakub Kamieniarz vs Adam Niedźwiedź

Kartę walk KSW 61 otworzy pojedynek dwóch grapplerów. Ani Adam Niedźwiedź, ani również Jakub Kamieniarz nie mają jeszcze w swoim dorobku zwycięstwa na największej gali MMA w Polsce. Niedźwiedź dostaje swoją drugą szansę po tym jak przegrał przez techniczny nokaut z Kacprem Koziorzębskim. Dla Kamieniarza będzie to już 3 pojedynek w KSW. Jak na razie poległ on zarówno z Cezarym Kęsikiem jak i z Krystianem Kaszubowskim. To walka typu: przegrany żegna się z KSW!

 

Damian Stasiak vs Andrey Lezhnev

Damian Stasiak ma wielką ochotę na pas KSW w wadze koguciej. Na początek jednak musi wygrać pojedynek z Ukraińskim zawodnikiem, który może pochwalić się rekordem 19:9 – Andrieyem Lezhnevem. Przeciwnik Stasiaka to ukraiński zawodnik wagi piórkowej, którego mocną stroną jest na pewno wszechstronność, gdyż na 19 wygranych, 6 razy znokautował swoich rywali, a 9 się poddało. Doszło również w jego karierze do 13 decyzji, z których sześciokrotnie wychodził zwycięsko. Jeżeli “Webster” myśli o wejściu na szczyt wagi koguciej, musi z takim rywalem nie tylko wygrać, ale i pokazać zdecydowaną wyższość.

 

Przemysław Mysiala vs Ivan Erslan

W trzeciej walce KSW spotka się dwóch niedawnych pretendentów do pasa wagi półciężkiej. Obu tych Panów łączy to, że polegli z Tomaszem Narkunem. Mysiala zdążył przed tą walką znokautować Bekavaca, natomiast Ivan będzie próbował wrócić na zwycięską ścieżkę i wygrać bezpośrednio po porażce z mistrzem. W tej walce polecałbym nie mrugać, ponieważ zarówno 38-letni Polak jak i 29-letni Chorwat nie lubią zbytnio doprowadzać do decyzji sędziów. Zawodnik, którego ręka zostanie wzniesiona do góry znacznie przybliży się od ponownego rewanżu z “Żyrafą” o pas w półciężkiej KSW.

 

Karolina Owczarz vs Monika Kucinić

Karolina Owczarz wejdzie do oktagonu KSW już po raz piąty. Po efektownych poddaniach i wygranej na punkty z Justyną Chojnowską przyszła pierwsza porażka w karierze. Tą, która dopisała “jedyneczkę” w rekordzie byłej prezenterki Polsatu Sport okazała się być Justyna Haba. I kiedy wszyscy zaczęli się zastanawiać czy może rzeczywiście Owczarz może zdominować krajowe podwórko pojawiła się “Lara Croft”. Karolina będzie chciała wrócić na zwycięską ścieżkę i znów dopisać zwycięstwo w rekordzie. Rywalką, która ma w tym przeszkodzić jest Słowenka – Monika Kucinic. Ma ona na koncie jedną wygraną przez jednogłośną decyzję sędziów na gali Brave CF 34. Nie będziemy mydlić tutaj oczu i powiedzmy sobie prawdę, to jest walka typowo pod odbudowę Karoliny Owczarz i jeśli przegra ten pojedynek to włodarze KSW będą musieli się mocno zastanowić czy dalej pompować i promować 28-latkę.

 

Roman Szymański vs Donovan Desmae

Roman Szymański po porażce w walce o pas będzie musiał ponownie udowodnić, że na niego zasługuje. Nie będzie to proste, ponieważ nie dość, że kategoria lekka jest mocno obstawiona w KSW to zawodnika z Poznania czeka niełatwe wyzwanie w nadchodzącej walce na KSW 61. Donovan Desmae, pierwszy Belg w historii KSW. Mocny transfer włodarzy polskiej organizacji. Niedawny pretendent do pasa kategorii lekkiej w Cage Warriors. Warto dodać, że do walki wskoczył na kilka dni przed samym wydarzeniem i dał naprawdę emocjonujący, równy i dobry 5-rudnowy pojedynek. “Vegas” może się pochwalić pasem w organizacji 360 MMA Fight Nights. Przed tym pojedynkiem możemy być pewni jednego – nie będzie to nudna walka!

 

Tomasz Romanowski vs Patrik Kincl

Może włodarze KSW nie mówią tego otwarcie, ale jest to eliminator do walki o pas w kategorii półśredniej. “The Tommy” będzie chciał wygrać swoją 10. walkę z rzędu i po raz drugi w historii stanąć w walce o pas. Zwycięzca pierwszej edycji “Tylko Jeden” wygrał w swoim pierwszym pojedynku w KSW z Ionem Surdu natomiast Patrik Kincl znokautował legendę polskiego MMA – Tomasza Drwala. Czech jest na fali 4 zwycięstw z rzędu i zdecydowanie będzie chciał, aby za dwie walki to właśnie na jego biodrach zawisł pas kategorii półśredniej. Walka Romanowskiego z Kinclem to bardzo mocny kandydat na walkę wieczoru.

 

Michał Kita vs Darko Stosic

Różnica 12 lat i 14 walk w karierze po stronie Michała Kity. Polak, po przegranej w walce o pas nie szuka łatwego pojedynku – za to właśnie kochamy “Masakrę”! On nie boi się żadnych wyzwań, bo przecież o to chodzi w MMA (prawda panowie Bedorf i Grabowski?). Rywalem 41-letniego fightera będzie Darko Stosic. Uporał się on ostatnio z Michałem Włodarkiem po fantastycznym nokaucie. Były zawodnik UFC będzie chciał pokonać kolejnego doświadczonego polskiego ciężkiego i wyzwać do walki o pas kategorii ciężkiej Phila de Friesa, który z pewnością będzie spoglądał na ten pojedynek. Kolejny pojedynek typu: nie mrugać, ponieważ będę naprawdę zaskoczony, jeżeli ta walka dotrwa do decyzji sędziowskiej.

 

Salahdine Parnasse vs Filip Pejic

Saladine Parnasse nie kazał nam na siebie za długo czekać i po niespełna pół roku będzie chciał udowodnić, że jest złotym dzieckiem francuskiego MMA a porażka z Danielem Torresem to był jedynie lucky punch. Po drugiej stronie oktagonu stanie jednak Filip Pejic, który ma niemałą chrapkę na walkę o pas w kategorii piórkowej. Kolejna walka w której jestem pewny, że kawa na pobudzenie będzie zbędna i zarówno Parnasse jak i “Nitro” dadzą fenomenalne emocje. Kolejny eliminator do pasa podczas gali KSW 61.

 

Mariusz Pudzianowski vs Łukasz Jurkowski

Czy main event KSW 61 to walka freakowa? Jest wiele głosów potwierdzających tę tezę. Sam Łukasz Jurkowski wspomniał w wywiadzie, że czuje się freakiem. Czego jednak nie możemy zabrać obu panom to wkładu, jaki włożyli w rozwój KSW, a także emocji jakie dali wszystkim kibicom i tym starszym i tym młodszym przez łącznie 46 walk. Najprawdopodobniej nie będzie to najlepsza na świecie walka pod względem technicznym, czy kondycyjnym. Jeżeli zakłady bukmacherskie dodadzą opcję, że nie będzie to walka wieczoru mogę ze spokojem stawiać mieszkanie. Jednak cały czas trzeba pamiętać, że w oktagonie stanie Mariusz Pudzianowski a ten już od ponad dekady daje nam emocje i przyciąga wielu kibiców przed ekrany telewizorów czy komputerów. Trzeba pamiętać, że dla Łukasza Jurkowskiego czy Mariusza Pudzianowskiego może być to jedno z ostatnich wyjść do klatki w karierze. Dlatego ja ze zniecierpliwieniem czekam na main event gali KSW 61, gdyż za kilka lat będzie nam ich brakowało na kartach KSW.

Czy uważacie, że jest to jedna z mocniejszych kart ostatnich gal KSW? Czy Mariusz Pudzianowski powoli szykuje się do Last Dance? Czy KSW 61 to gala z potencjałem na to, aby sędziowie punktowi nie musieli decydować o wynikach pojedynków? Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Pamiętajcie też, że już od jutra na naszym Instagramie, możecie śledzić tę galę z bliska. Nasz wysłannik zadba o to, żebyście poczuli się jak kibic siedzący tuż przy oktagonie!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów