Sport Sporty walki

KSW 64 – zapowiedź gali MMA

Już w najbliższą sobotę odbędzie się KSW 64. Będzie to siódme wydarzenie w 2021 roku największej federacji w Polsce. KSW przygotowało nam na ten październikowy wieczór kilka naprawdę ciekawych zestawień. W main evencie gali zobaczymy walkę o pas w kategorii koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Bruno Augusto dos Santosem. Co jeszcze czeka nas 23 października w Atlas Arenie w Łodzi? Więcej dowiecie się w artykule poniżej.

Adam Tomasik vs Oumar Sy

Kartę wstępną otworzy dwóch debiutantów w wadze półciężkiej. Zarówno Adama Tomasika, jak i Oumara Sy nikt nie zdołał jeszcze pokonać na poziomie profesjonalnego MMA. Co więcej, ich walki kończyły się wielokrotnie efektownymi zakończeniami w pierwszych rundach. Zarówno Polak, jak i Francuz mają na koncie zaledwie po jednej walce, która dotarła do 2. rundy. Delikatnego smaczku tej walce, poza potencjalną opcją eliminatora do walki o pas, jest to, że obaj zawodnicy stawiają na szali swój nieskazitelny rekord. 

Inauguracja KSW 64 zapowiada się hucznie i raczej obaj zawodnicy nie będą się badać przez trzy rundy, dlatego jeżeli bawicie się w bukmacherkę, pewną opcją będzie to, że gong nie zabrzmi podczas startu 3. rundy. Jeżeli panów nie zje stres, to polecam nie mrugać, bo możemy zobaczyć ciężki nokaut w obie strony.

 

Albert Odzimkowski vs Jason Radcliffe 

Polak nie tak wyobrażał sobie początki przygody z KSW. Po porażce w debiucie z Michałem Michalskim dostał na odbudowanie Christiana Eckerlina. Tym razem również niespodziewanie poległ. Brytyjczyk natomiast po kontrowersyjnej victorii z Antonim Chmielewskim przegrał w marcu tego roku z Damianem Janikowskim. Na szali tego pojedynku stoi nie tylko przyszłość Alberta Odzimkowskiego, ale również przy porażce i słabej dyspozycji – koniec “The Assassina” w KSW. 

Jest to starcie dwóch światów, ponieważ “Złoty” w swoich jedenastu walkach aż siedem kończył poddaniem. Brytyjczyk natomiast to typowy „bijok”, który za wszelką cenę będzie chciał utrzymać walkę w stójce. W większości pojedynków „stójkowiczów” z „parterowcami” to ci drudzy wychodzili górą. Czy również uważacie, że Albert Odzimkowski odniesie pierwsze zwycięstwo w KSW? Osobiście nie podejmuję się obstawiania na któregokolwiek fightera w tej walce. Moim zdaniem szanse są 50/50, co z góry daje starciu naprawdę dobry poziom.

 

Cezary Kęsik vs Marcin Krakowiak 

Kęsik i Krakowiak znajdują się obecnie po dwóch stronach rzeki w KSW. Jeden jest na fali dwóch zwycięstw przed czasem, natomiast “Polish Tank” wraca po 11-stu miesiącach przerwy po porażce z Abusem Magomedovem. Niewykluczone, że zwycięzca tego pojedynku znacząco zbliży się do walki o pas w kategorii średniej.

Jak dotychczas, obaj zawodnicy mają stoczone dla KSW pięć pojedynków, z czego żaden nie zakończył się decyzją na punkty. Czy to może nam obiecywać fajerwerki w walce? Na to liczymy i jak najbardziej się na to zapowiada. 

 

Karolina Owczarz vs Sylwia Juśkiewicz

Osobiście uważam, że najgorsze zestawienie zbliżającego się KSW 64. Będąca po zwycięstwie i reklamująca się rekordem 3-1 w KSW Karolina Owczarz skrzyżuje swoje rękawice z będącą po porażce w debiucie Sylwią Juśkiewicz. Popularna “Mała” przegrała z Karoliną Wójcik po jednostronnym pojedynku na KSW 55. Być może, powracając po ponad rocznej przerwie od walk, zrehabilituje się, pokaże swoje umiejętności i zaskoczy zarówno kibiców, jak i bukmacherów. Przypomnijmy, że w KSW nie ma mistrzyni kobiet, a więc nie tylko ta walka nie ma sensu rankingowego (jakby one w ogóle istniały w KSW), zatem budowanie rekordu Karolinie Owczarz nie wchodzi w grę. 

Drogi Maćku Kawulski i Martinie Lewandowski – od prawie 4 lat nie mamy w KSW mistrzyni kobiet w jakiejkolwiek kategorii wagowej. Może pora to zmienić? Być może zwycięstwo Owczarz sprawi, że kolejna walka tej zawodniczki będzie o pas. Tylko teraz pytanie z kim? Uważacie, że w takiej sytuacji organizacja ściągnie kogoś z zagranicy czy mamy dziewczyny w Polsce, które zagroziłyby byłej prezenterce? 

 

Shamil Musaev vs Michał Pietrzak

Niepokonany Rosjanin jest na fali 3 zwycięstw z rzędu w KSW. Polak natomiast był najtrudniejszym przeciwnikiem dla Roberta Solidicia, pomimo wskoczenia do walki na ostatni moment. Po porażce z Chorwatem zwyciężył dwa pojedynki i wspina się po kolejnych szczeblach, aby móc się zrewanżować – tym razem na równych zasadach. 

Pojedynek zapowiada się na 3-rundową batalię i pokaz MMA na najlepszym europejskim poziomie w wadze półśredniej. Niewykluczone, że jest to nieoficjalny eliminator do walki właśnie o pas kategorii półśredniej KSW. 

 

Robert Ruchała vs Patryk Kaczmarczyk

Idzie młodość! Dwóch najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Polsce zmierzy się przeciwko sobie. Zarówno Ruchała, jak i Kaczmarczyk podczas KSW 64 będą chcieli odnieść swoje kolejno trzecie i drugie zwycięstwo w największej federacji w Polsce. Kategoria piórkowa w naszym kraju po odejściu z niej Marcina Wrzoska i Artura Sowińskiego z lekka podupadła. Teraz natomiast dwóch największych prospektów spróbuje sobie udowodnić, kto zasługuje na przejście do świata dorosłych. Jest to zdecydowany kandydat do walki wieczoru, gdyż zarówno Robert Ruchała, jak i Patryk Kaczmarczyk prezentują widowiskowy styl walki. 

Jest to walka niemożliwa do przewidzenia na stronach bukmacherskich. Jeśli natomiast musiałbym coś obstawić, to polecam zaryzykować i postawić na decyzję przez punkty. Z góry ostrzegam, że będzie to nerwowe 15 minut z perspektywy osoby, która postawiła na to pieniądze. 

 

Filip Pejić vs Daniel Rutkowski

Obóz Polaków w kategorii piórkowej KSW zwiększy się na gali KSW 64. Zadebiutuje na niej Daniel Rutkowski, czyli bezdyskusyjnie najlepszy polski piórkowy obecnie. Być może na rok czy dwa będą nimi panowie z poprzedniej walki. Obecnie natomiast były mistrz FEN i Babilon MMA nie ma sobie równych.

Daniel Rutkowski zmierzy się na KSW 64 z Filipem Pejiciem. Zdecydowanie nie będzie to łatwe starcie dla Polaka, ponieważ Chorwat należy do ścisłej czołówki wagi piórkowej w KSW. “Nitro” podczas ostatniej walki przegrał z niesamowitym Saladinem Parnasse. Podczas KSW 64 będzie chciał na pewno zwyciężyć i powrócić na zwycięską ścieżkę. Bukmacherzy zbytnio nie wierzą w Pejicia, a wbrew kursom pojedynek zapowiada się na bardzo bliski. A co za tym idzie, osobom lubiącym ryzyko polecam obstawić zwycięstwo Chorwata. 

 

Mariusz Pudzianowski vs Sergine Ousmane Dia

Miejmy nadzieję, że tym razem Senegalczyk nie wypadnie z pojedynku dzień przed walką. Starcie, które miało się odbyć w marcu tego roku na KSW 59, udaje się zorganizować podczas gali KSW 64. Będzie to już trzecia walka Mariusza Pudzianowskiego w tym roku kalendarzowym. Taka sytuacja przydarzyła się w karierze byłego strongmana tylko raz – w roku 2010. 

Walczył on wówczas:

  • z Yusuke Kawaguchim na KSW 13 (7 maj) – 2 walka w karierze 
  • z Timem Sylvią na gali Moosin (21 maj) – 3 walka w karierze 
  • z Ericem Eshem na gali KSW 14 (18 września) – 4 walka w karierze

 

Trzeba przyznać, że Mariusz Pudzianowski ma obecnie 44 lata, 23 walki na koncie i prawdopodobnie za rok czy dwa zakończy swoją karierę w MMA. I tak należy się szacunek, bo bez znaczenia jest klasa jego rywali, jeżeli jesteś w stanie wyjść do klatki 3-krotnie w jednym roku kalendarzowym. Wiemy, że dla Pudzianowskiego jest to już tylko zabawa, ale i tak powinien na spokojnie poradzić sobie z Senegalskim “Bombardierem”. Poza wielkimi gabarytami Sergina Ousmana Dia nie widzę żadnych argumentów w walce z Polakiem. 

 

Sebastian Przybysz vs Bruno Augusto dos Santos

Pierwszy w historii KSW main event, którego bohaterami będą zawodnicy w kategorii koguciej. Sebastian Przybysz podejmie się pierwszej obrony swojego pasa na KSW 64. Jego rywalem będzie niespodziewany pogromca Pawła Polityły – Bruno dos Santos. Brazylijczyk w debiucie na KSW 57 uległ Antunowi Raciciowi. Dzięki zwycięstwu podczas KSW 62 dostaje największą szansę w życiu i z bilansem 1:1 zawalczy w historycznym main evencie o pas kategorii koguciej.

Czy, podobnie jak ja, uważacie, że main-event KSW 64 to troszkę mismatch? Zwycięstwo i pierwsza obrona pasa przez “Sebicia” powinna być pewna, ale pamiętajmy, to jest MMA. I skoro dos Santos zaskoczył raz, to kto wie, jaki potencjał w nim drzemie.

 

Gdzie odbędzie się gala KSW 64? Gdzie obejrzeć KSW 64?

Najbliższe KSW 64 odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi.  Galę można obejrzeć jedynie w systemie PPV, wykupując transmisję między innymi na stronie internetowej KSWTV.pl. 

Jak zapatrujecie się na KSW 64? Z jednej strony naprawdę fajne, sportowe i rankingowe starcia, z drugiej ratowanie po raz kolejny oglądalności Mariuszem Pudzianowskim czy mismatch kobiet. Jak zapatrujecie się na zbliżające KSW i czy w ogóle zamierzacie spędzić przy nim sobotni wieczór? Zapraszam do dyskusji.

 

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów