Sport Sporty walki

KSW 72 – najciekawsze starcia na karcie walk

Już w najbliższą sobotę odbędzie się gala KSW 72. Karta walk składa się standardowo z dziewięciu pojedynków. Jednak które z nich są najciekawsze? Na które warto poświęcić więcej uwagi? Zapraszamy do artykułu w którym odpowiemy na te pytania.

Oumar Sy (6-0) vs Hasan Mezhiev (12–0) 

Pierwszym wyróżniającym się starciem na gali KSW 72 jest walka Oumara Sy z Hasanem Mezhievem. Obaj panowie to zawodnicy kategorii półciężkiej. Warto zauważyć, że w tej wadze KSW nie szczyci się wysokim poziomem w stawce

Zarówno Francuz jak i Łotysz nie zaznali jeszcze goryczy porażki, co dodaje dodatkowego smaczku tej walce. Sy ma już za sobą zwycięski debiut w organizacji, a co za tym idzie – przy ubogo zbudowanej kategorii do 93 kg może on dostać walkę w eliminatorze do pasa. Niewykluczone, że w momencie, gdy to ręka Łotysza pójdzie do góry nie znajdzie się on w tym samym wcześniej wspomnianym miejscu. 

Zarówno jeden jak i drugi zawodnik jedynie raz w swoich karierach doprowadzali do decyzji sędziowskich, a co za tym idzie – możemy oczekiwać efektownej walki, a także mocnego nokautu.

 

Patryk Kaczmarczyk (8-1) vs Dawid Śmiełowski (9-0)

Kolejnym pojedynkiem na który warto zwrócić mocniej uwagę, jest pojedynek Patryka Kaczmarczyka z Dawidem Śmiełowskim. Zacznijmy od tego, że jest to bardzo dobry pojedynek pod względem rankingowym, ponieważ obaj panowie wygrali swoje ostatnie walki.

Jednak to nie ranking spowodował, że ujrzymy tę walkę na KSW 72. Zarówno Śmiełowski jak i Kaczmarczyk mają ze sobą nie po drodze. W pewnym momencie między panami się zagotowało i zaczęli toczyć wojnę internetową. Ich obopólna niechęć podkręcona sprzyjającą sytuacją w rankingu spowodowała, że zobaczymy ten pojedynek. 

Samo zestawienie pod względem stylistycznym jest bardzo dobre. Dlaczego? Ponieważ zarówno zawodnik z Radomia jak i jego opponent preferują stójkowy styl walki. Bardzo możliwe, że ujrzymy tutaj bardzo dynamiczny, techniczny i efektowny 3-rundowy pojedynek w kategorii piórkowej. 

 

YouTube player

 

Tomasz Romanowski (15-8) vs Andrzej Grzebyk (16-5) 

Bez zaskoczenia trzecim i ostatnim najciekawszym zestawieniem jest main-event gali KSW 72. “Tommy” Romanowski i Andrzej Grzebyk to ścisła topka rankingu. Znajdujący się odpowiednio na drugim i piątym miejscu w kategorii półśredniej zawodnicy w każdym ze swoich pojedynków KSW dawali bardzo dobre spektakle w klatce.

Romanowski jest na fali dwóch zwycięstw i niewykluczone, że victoria nad najbliższym przeciwnikiem otworzy mu drogę do walki o pas. Dla Grzebyka natomiast będzie to szansa na bardzo duże odkupienie i powrót do łask włodarzy KSW. Zwycięstwo zawodnika urodzonego w Rzeszowie pozwoliłoby mu również bardzo znacząco przybliżyć się do rewanżu z Adrianem Bartosińskim, z którym przegrał ostatnią walkę. 

Podobnie jak w poprzednich dwóch zestawieniach, styl obu zawodników bardzo do siebie pasuje. Pasuje do tego abyśmy zobaczyli bardzo efektowny pojedynek, na wysokim poziomie MMA, z możliwością ujrzenia nokautu zarówno w jedną jak i drugą stronę. 

 

YouTube player

 

Karta walk składa się z dziewięciu pojedynków i warto obserwować każdy. Jeśli jednak macie zamiar zrobić sobie przerwę to nie warto tego robić podczas wyżej wymienionych starć. Na które starcia podczas KSW 72 najbardziej czekacie? Czy podoba wam się karta walka zbliżającego się gali? Na jakie ogłoszenia podczas sobotniego wieczoru najbardziej czekacie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów