Inne Sport

Mistrz Polski z triumfem w grupie B- To pierwszy taki przypadek w historii.

W ubiegłą środę Łomża Vive Kielce odniosła zwycięstwo nad drużyną Dinamo Bukareszt. Triumf zapewnił im bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po wczorajszych meczach żółto- biało- niebiescy przypieczętowali swój sukces i uplasowali się na pierwszej pozycji, zgarniając cały komplet punktów. To pierwszy taki przypadek w historii. Już w maju Mistrz Polski zmierzy się w Final Four z drużyną z pary FC Porto – Montpellier HB.

Sukces, który przeszedł do historii polskiej piłki ręcznej

Podopieczni Talanta Dujszebajewa w czwartkowym meczu pokonali drużynę Dinamo Bukareszt        34: 29 i dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, omijając rozgrywki dwumeczu w 1/8 finału. Łomża Vive Kielce zanotowała 10 zwycięstw i 4 porażki. Za grę w swojej grupie zgarnęli 20 pkt. Polska drużyna po raz pierwszy wygrała grupę po reformach 2015/2016 w Lidze Mistrzów. Patrząc, na to z kim zmierzyli się w grupie, można śmiało stwierdzić, że grali z samą światową czołówką – Barcelona, PSG , Veszprem , Porto, Flensburg, Dinamo Bukareszt i Motor Zaporoże. 

 

Czy Kielczanie powtórzą sukces z 2016?

Każdy fan szczypiorniaka pamięta niesamowity rok 2016,w którym to drużyna z Kielc pierwszy raz osiągnęła tytuł Ligi Mistrzów. Jak pokazują prognozy, Vive jest w stanie ponownie odnieść sukces. W tym sezonie są w gazie i potrafią wygrać z każdym. Dobre transfery zawodników zasiliły mocny skład klubu. Dobrą wiadomością z ostatnich dni jest to, że nasz reprezentant Polski, Szymon Sićko podpisał kontrakt z klubem do 2028 roku. 

Ćwierćfinały odbędą się między 11 a 19 maja, Łomża Vive Kielce zmierzy się z lepszym w dwumeczu  z Montpellier Handball (Francja) – FC Porto (Portugalia). Finał Ligi mistrzów zaplanowano na 18 – 19 czerwca w Kolonii w Niemczech.

 

Wyniki 14. Kolejki grupy B 

FC Barcelona Lassa – SG Flensburg – Handewitt 29:22 (15:11)

Paris Saint – Germain – Telekom Veszprem 39:40

Łomża Vive Kielce – Dinamo Bukareszt 34:29 (20:13)

FC Porto – Motor Zaporoże walkower 10:0

Pary 1/4  Final Four

FC Porto/ Montpellier HB – Łomża Vive Kielce 

Vardar  Skopje/ Telekom Veszprem – Aalborg Handbold (A1)

Elverum Handball/ PSG – THW KIEL (A2)

SG Flensburg – Handewitt/ Pick – Szeged- FC Barcelona (B2)

 

Pary 1/8 finału 

FC Porto (B5) – Montpellier HB (A4)

Vardar Skopje (A5) – Telekom Veszprem (B4)

SG Flensburg – Handewitt (B6) – Pick Szeged (A3)

Elverum Handball (A6) –  PSG (B3)

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów