Inne Sport

Czy leci z nami pilot? Nierówna walka skoków narciarskich z pandemią koronwirusa

Kolejny weekend ze skokami narciarskimi za nami. Tym razem najlepsi skoczkowie świata stanęli do rywalizacji na skoczni w Niżnym Tagile. Zapraszamy do analizy i podsumowania tego weekendu w Pucharze Świata oraz na zapowiedź Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Planicy.

Najlepsi skoczkowie? Chcielibyśmy

Niewątpliwie w weekend fani skoków mieli prawdziwą przyjemność oglądania prawdziwego dominatora początku sezonu. Halvor Egner Granerud może nie znokautował rywali, ale w sobotę bezwzględnie wykorzystał fatalny drugi skok Markusa Eisenbichlera. Z kolei, w niedzielę nie dał się pokonać swoim kolegom z kadry, pomimo tego, że Robert Johansson i Marius Lindvik również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. 3 zwycięstwa z rzędu, 67 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad drugim Eisenbichlerem.. Faworyt przyszłotygodniowych Mistrzostw Świata w Lotach w Planicy jest oczywisty.

Polacy w okrojonym składzie

Świetnej formy Graneruda nie można oczywiście kwestionować. Trzeba jednak oddać, że w Niżnym Tagile miał mocno ułatwione zadanie. W Rosji zabrakło między innymi najlepszych polskich skoczków, którzy zostali w Zakopanem, aby na Wielkiej Krokwi w spokoju przygotowywać się do lotów w Planicy. Mimo wszystko, zastępcy Kubackiego, Żyły i Stocha zapewnili polskim kibicom sporo emocji. Aleksander Zniszczoł w sobotę i Paweł Wąsek w niedzielę zajęli 6. miejsce, a przy odrobinie szczęścia mogli znaleźć się nawet na wyższych pozycjach. Zniszczoł, dzięki swojej dobrej dyspozycji dostał powołanie na Mistrzostwa w Planicy. Mamy, więc jasny przekaz dla wszystkich zawodników: nie można odpuszczać w żadnym, nawet mniej prestiżowym konkursie.

Cała reprezentacja Austrii zakażona koronawirusem

Wyniki sportowe były jednak tylko tłem dla tego, co wydarzyło się przed niedzielnymi zawodami. Tuż przed kwalifikacjami dostajemy komunikat: cała reprezentacja Austrii jest zakażona koronawirusem. Ta sama reprezentacja, która dzień wcześniej normalnie startowała w zawodach. Austriaccy skoczkowie przez cały weekend uczestniczyli w treningach i kwalifikacjach, przez cały weekend byli obecni na skoczni. Dodatkowo, pozytywny wynik testu uzyskał dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile, co oznacza, że w najbliższym czasie szef całej imprezy nie będzie mógł jej nadzorować osobiście. Co zawiodło? Trudno powiedzieć. Nie zmienia to jednak faktu, że temat należy dokładnie zbadać, aby podobne sytuacje nie wydarzyły się w przyszłości. Dziś, na kwarantannę udali się Austriacy, następnym razem mogą być to wszyscy skoczkowie, a to wywoła paraliż całego sezonu.

Czas na Mistrzoswa Świata w Lotach Narciarskich

Na razie wszyscy zawodnicy szykują się do walki na pierwszych poważnych zawodach w tym sezonie. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich to impreza prestiżowa, ale też dająca mnóstwo frajdy uwielbiającym długie loty skoczkom. Reprezentacja Polski uda się do Planicy w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała. Obecnie wielkim faworytem bez wątpienia jest Granerud, ale Kubacki czy Stoch niewątpliwie będą liczyć się w walce o miejsca na podium. Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata w lotach! Zapraszamy również do lektury pozostałych analiz i wiadomości ze świata sportu na Nowl Sport.

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów