lifestyle

Nowl wspiera bezpośrednią pomoc Ukrainie – razem możemy więcej

Nowl został Patronem Medialnym działań fundacji Support Ukraine Foundation. Poznaj obecną sytuację na Ukrainie, działania fundacji, a także zakres pomocy, którą wspólnymi siłami możemy nieść najbardziej potrzebującym.

Ukraińskie wojsko potrzebuje wsparcia

24 lutego 2022 r. to najstraszliwsza data w historii współczesnej Europy. Tego dnia nad samym ranem rosyjskie wojsko rozpoczęło inwazję na Ukrainę. Mieszkańców ukraińskich miast obudziły wybuchy, strzały oraz odgłosy syren przeciwlotniczych. Tak rozpoczęła się wojna, która trwa po dziś dzień. Najgorszy koszmar stał się rzeczywistością dla ludności ukraińskiej, która każdego dnia walczy o wolność i życie swoich bliskich. Heroiczna postawa Ukraińców pokazała prawdziwą siłę tego narodu. Niestety, wojna pochłania tysiące ofiar, a ukraiński naród potrzebuje prawdziwego wsparcia.

 

Dołącz do zbiórki na rzecz obrońców Ukrainy: https://zrzutka.pl/pomoc-dla-obroncow-ukrainy

 

Niewykorzystany potencjał militarny

Waleczność oraz niezłomność ukraińskiego wojska w obliczu wojny sprawiły, że do wojska oraz obrony terytorialnej Ukrainy zgłosiły się setki tysięcy chętnych obywateli. Według oświadczenia Gwardii Narodowej w ciągu zaledwie pierwszych 10 dni wojny do ukraińskiej obrony terytorialnej zgłosiło się 100 tys. obywateli. Co więcej, Ukraina stworzyła także specjalne legiony dla zagranicznych przyjezdnych, którzy z całego świata przyjechali pomóc ukraińskiemu wojsku na froncie. Według wstępnych danych mowa nawet o 20 tys. ochotników! Niestety nie każdy z nich może pomóc, to samo dotyczy obrony terytorialnej. Brakuje podstawowych rzeczy, które nie pozwalają na pełne wykorzystanie ukraińskich sił.

 

 

Pomoc taktyczna dla obrońców Ukrainy

Tak duże zainteresowanie pomocą w walce sprawiło, że zaczęło brakować podstawowych elementów uzbrojenia dla części ochotników. Mowa tu nie tylko o broni, ale przede wszystkim o elementach obronnych. Kaski, kamizelki kuloodporne, hełmy, rękawiczki — to tylko część z brakujących przedmiotów. Do tego dochodzą urządzenia takie, jak latarki, lornetki, noktowizory, krótkofalówki itp. Brakuje także specjalnych elementów podstawowej wojskowej garderoby — płaszczów przeciwdeszczowych, bielizny termoaktywnej czy pasów nośnych. Przez to wielu ochotników nie może podjąć walki w pełni swoich możliwości. Jednak to nie jedyne problemy.

 

Brakuje leków i sprzętu medycznego

Niestety barbarzyństwo rosyjskich wojsk nie zna granic i ofiarami wojny stają się także szpitale oraz inne placówki medyczne na Ukrainie. Co więcej, oblężenia miast uniemożliwiają szybki transport leków oraz sprzętu medycznego, którego zaczyna brakować. Ranni przewożeni są do placówek, które nie są w stanie w pełni pomóc pacjentom. Taka sytuacja wymaga natychmiastowej pomocy, której podejmują się nie tylko organizacje, ale także zwyczajni obywatele.

 

Wsparcie Ukrainy

Takim przykładem jest fundacja Support Ukraine Foundation, która została założona w celu pomocy ludności ukraińskiej w tym trudnym czasie. Jej założycielami są m.in. rodowici Ukraińcy, którzy już od lat mieszkają i prowadzą firmy w Polsce. Teraz wykorzystują swoje doświadczenie i możliwości w celu organizacji pomocy dla swoich braci oraz sióstr. Fundacja SUF jest w stałym kontakcie z ukraińskimi organizacjami, urzędami oraz wolontariuszami, którzy na bieżąco przekazują informacje o aktualnym zapotrzebowaniu. Dzięki temu Support Ukraine Foundation może szybko i efektywnie nieść bezpośrednią pomoc obywatelom Ukrainy.

Ty też możesz pomóc Ukrainie! Dołącz do międzynarodowej zbiórki. Każda firma zainteresowana wsparciem działań fundacji proszona jest o bezpośredni kontakt mailowy z fundacją — adres: info@sufoundation.eu.

 

 

Razem możemy więcej

Fundacja SUF razem z partnerami zebrała już ponad 350 000 EURO, za które kupiła właśnie sprzęt taktyczny oraz ubrania dla obrońców Ukrainy. Sprzęt został dostarczony do Ministerstwa Obrony Ukrainy w Kijowie, a także oddziału obrony terytorialnej w Dnipro. W kolejnych zbiórkach celem SUF jest zakup oraz transport m.in. leków, sprzętu medycznego, jedzenia itd. Zbiórki fundacji można wesprzeć i obserwować na ich stronie internetowej, stronach ze zbiórkami, a także w social mediach.

Co więcej, fundacja nie ogranicza się tylko do pomocy medycznej oraz obronnej. Założyciele fundacji chcą zapewnić także pomoc humanitarną, pomoc uchodźcom, wsparcie dla zwierząt, opiekę i pomoc dla ukraińskich dzieci, a także planują pomagać tym, którzy w wyniku wojny stracili dach nad głową. 

 

Nowl wspiera pomoc na rzecz Ukrainy

Nowl jako platforma odpowiedzialna społecznie oraz środowiskowo przyłącza się do wsparcia działań fundacji Support Ukraine Foundation. Tym samym zostaliśmy oficjalnym Patronem Medialnym fundacji SUF. Chcemy wykorzystać nasze zasięgi medialne wśród młodych osób, aby promować inicjatywy, działania oraz zbiórki fundacji, które realnie pomagają Ukrainie pogrążonej w wojnie. Gorąco zachęcamy do obserwacji działań fundacji SUF oraz śledzenia ich social mediów.

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów