Inne Sport

Panthers Wrocław szuka piłkarskich talentów. Do wygrania 5 000 zł

Nowe wzmocnienie Panthers Wrocław

Drużyna Panthers Wrocław rozpoczyna właśnie przygotowania do kolejnego sezonu. Mimo że ten startuje dopiero w czerwcu 2023 r., to sztab szkoleniowy już teraz szuka zawodników, którzy powalczą o tytuł Mistrzów Europy. 3 grudnia na Stadionie Olimpijskim Dolnośląski Związek Piłki Nożnej i marka Tarczyński będą wyłonią spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu zawodnika, który wesprze zespół Panthers Wrocław na pozycji kickera.

 

Od piłkarza do gwiazdy futbolu amerykańskiego

W historii futbolu amerykańskiego zapisało się wielu wybitnych kickerów, którzy swoje kariery rozpoczynali jako zawodnicy drużyn piłkarskich. Polski futbolista Sebastian Janikowski, który na boiskach amerykańskiej ligi NFL spędził 19 sezonów, swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w piłkarskim Górniku Wałbrzych. Podobną historię ma za sobą Toni Fritsch. Austriak w wieku 26 lat przeniósł się do USA, gdzie z Dallas Cowboys dwukrotnie zwyciężył w Super Bowl. Na odkrycie podobnych talentów liczą teraz przedstawiciele Panthers Wrocław.

– Futbol amerykański wciąż jest w Europie postrzegany jako niszowa dyscyplina. To zupełne przeciwieństwo piłki nożnej, w którą gra praktycznie każdy. We Wrocławiu i okolicach funkcjonuje wiele lig piłkarskich, a jeszcze więcej drużyn. Wierzę, że przynajmniej w jednej z nich znajdziemy talent, który mógłby wspomóc Panthers Wrocław na walce na europejskich boiskach. Razem z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej i naszym sponsorem – firmą Tarczyński postanowiliśmy wyjść do potencjalnych zawodników z pierwszym takim wydarzeniem, które pozwoli nam odkryć przyszłą gwiazdę futbolu amerykańskiego – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

 

Wrocławski Stadion Olimpijski oczekuje piłkarzy 

Event Panthers Wrocław wyłaniający przyszłego kickera to nowość na europejskim podwórku. W sobotę 3 grudnia piłkarze lokalnych drużyn sprawdzą się, kopiąc piłkę w 3 różnych konfiguracjach. Ich umiejętności będą oceniane przez jury w składzie: Michał Latoś (Prezes Panthers Wrocław), Jakub Samel (Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław), Dariusz Ankiewicz (Manager Drużyny i asystent trenera) oraz Andrzej Padewski (Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej).

– Na co będziemy zwracać uwagę? Między innymi na umiejętność wykopania piłki tak daleko, jak tylko to możliwe, przy utrzymaniu jej w granicach pola gry – jak najbliżej linii bocznej, a także na celne uderzanie w kierunku bramki. Profesjonalny kicker musi wyróżniać się dobrą siłą uderzenia i precyzją – wyjaśnia Jakub Samel.

Zawodnicy, którzy zechcą sprawdzić swoje umiejętności, muszą być pełnoletni, a na ich koncie nie może być wcześniejszych występów w drużynie futbolu amerykańskiego. Spośród wszystkich uczestników organizatorzy wybiorą najlepszych dziesięciu, którzy otrzymają zestawy ufundowane przez firmę Tarczyński. Najlepszy piłkarz dostanie dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł. Regulamin wydarzenia jest dostępny na stronie wrocławskiego klubu.

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów