Inne Sport

Play-offy NHL 2022- zasady, wyniki, nagrody

Bądź na bieżąco ze zmaganiami o Puchar Stanleya NHL. Śledź wyniki, strzelców oraz drabinkę turniejową razem z nami. Wyniki wszystkich spotkań będą aktualizowane zaraz po meczach. Zapraszamy na play-offy najlepszej ligi hokeja na lodzie na świecie z Nowl Sport!.

Puchar Stanleya 2022 na bieżąco z Nowl Sport

W nocy z 2 na 3 maja początek fazy play-off w najlepszej hokejowej lidze na świecie NHL. Turniej zapowiada się niesamowicie ciekawie, ponieważ po raz pierwszy w historii10 drużyn z Konferencji Wschodniej uzyskało wynik 100 punktów. Jako obrońcy tytułu do turnieju przystępuje drużyna Tampa Bay Lightning, która ma szansę podnieść puchar po raz trzeci z rzędu. W tym roku zabraknie takich drużyn jak: Vegas Golden Knights, New York Islanders oraz Montreal Canadiens. Do gry wracają natomiast królowie z Los Angeles, którzy przerywają serię dwóch lat bez ani jednej drużyny z Kaliforni grającej w play-offach.  Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Serdecznie zapraszamy do śledzenia rozgrywek o mistrzostwo NHL razem z nami!

 

Garść statystyk z sezonu zasadniczego

  • Najwięcej punktów (Konferencja Wschodnia) – Florida Panthers (122 pkt)
  • Najwięcej punktów (Konferencja Zachodnia) – Colorado Avalanche (119 pkt)
  • Najlepszy strzelec- Auston Matthews (Toronto Maple Leafs) (60 bramek)
  • Najlepszy asystent- Jonathan Huberdeau (Florida Panthers) (85 asyst)
  • Najwięcej punktów (zawodnik) – Connor McDavid (Edmonton Oilers) (123 pkt)

Best of 2021-22 NHL Regular Season: https://www.youtube.com/watch?v=Cn2TNFdlvDI

Zasady turnieju

  • W play-offach NHL bierze udział 16 drużyn: 8 z Konferencji Wschodniej i 8 z Konferencji Zachodniej. Drużyny te zapewniły sobie awans podczas sezonu zasadniczego, zdobywając odpowiednie miejsca w tabelach.
  • Obie Konferencje rozgrywają ze sobą mini turnieje składające się z pierwszej rundy, drugiej rundy i finału Konferencji.
  • W finale Pucharu Stanleya mierzą się ze sobą: mistrz Konferencji Wschodniej i mistrz Konferencji Zachodniej. 
  • Mecze rozgrywane są w formacie best-of-seven: dopiero czwarte zwycięstwo daje awans do kolejnej rundy.

Drzewko turniejowe i wyniki

 

Konferencja Wschodnia

Pierwsza Runda

FLORIDA PANTHERS 4-2 WASHINGTON CAPITALS

Mecz 1: Florida Panthers 2-4 Washington Capitals (T1: Wilson, Bennet, T2: Giroux, T3: Kuznetsov, Oshie, Eller)
Mecz 2: Florida Panthers 5-1 Washington Capitals (T1: Ekblad, Barkov, T2: Backstorm, Marchment, Lundell, Verhaeghe)
Mecz 3: Washington Capitals 6-1 Florida Panthers (T1: Huberdeau, Oshie, T2: Johansson, Van Riemsdyk, T3: Ovechkin, Carlson, Hathaway)
Mecz 4: Washington Capitals 2-3 Florida Panthers (po dogrywce) (T1: Oshie, Verhaeghe, T3: Kuznetsov, Reinhart, D: Verhaeghe)
Mecz 5: Florida Panthers 5-3 Washington Capitals (T1: Oshie, T2: Schultz, Oshie, Verhaeghe, Hornqvist, Reinhart, T3: Verhaeghe, Giroux)
Mecz 6: Washington Capitals 3-4 Florida Panthers (po dogrywce) (T2: Dowd, Lomberg, T3: Backstrom, Giroux, Barkov, Oshie, D: Verhaeghe)

 

TORONTO MAPLE LEAFS 3-4 TAMPA BAY LIGHTNING

Mecz 1: Toronto Maple Leafs 5-0 Tampa Bay Lightning  (T1: Muzzin, T2: Matthews, Kampf, Marner, T3: Matthews)
Mecz 2: Toronto Maple Leafs 3-5 Tampa Bay Lightning (T1: Hedman, T2: Perry, Bunting, Kucherov, T3: Hagel, Point, Marner, Kerfoot)
Mecz 3: Tampa Bay Lightning 2-5 Toronto Maple Leafs (T1: Rielly, Blackwell, T2: Kampf, Colton, T3: Palat, Mikheyev, Mikheyev)
Mecz 4: Tampa Bay Lightning 7-3 Toronto Maple Leafs (T1: Stamkos, Bellemare, Maroon, T2: Colton, Perry, T3: Nylander, Nylander, Palat, Muzzin, Colton)
Mecz 5: Toronto Maple Leafs 4-3 Tampa Bay Lightning (T1: Stamkos, Hedman, T2: Tavares, T3: Rielly, Nylander, McDonagh, Matthews)
Mecz 6: Tampa Bay Lightning 4-3 Toronto Maple Leafs (po dogrywce) (T1: Palat, T2: Cirelli, Matthews, Tavares, Tavares, T3: Kucherov, D: Palat)
Mecz 7: Toronto Maple Leafs 1-2 Tampa Bay Lightning (T1: Paul, T2: Rielly, Paul)

 

CAROLINA HURRICANES 4-3 BOSTON BRUINS

Mecz 1: Carolina Hurricanes 5-1 Boston Bruins  (T2: Jarvis, Niederreiter, T3: Hall, Teravainen, Trocheck, Svechnikov)
Mecz 2: Carolina Hurricanes 5-2 Boston Bruins (T1: Fast, Aho, T2: Aho, Bergeron, Niederreiter, T3: Bergeron, Niederreiter)
Mecz 3: Boston Bruins 4-2 Carolina Hurricanes (T1: Trocheck, Coyle, T2: Marchand, Pastrnak, T3: Hall, Slavin)
Mecz 4: Boston Bruins 5-2 Carolina Hurricanes (T1: Pesce, Bergeron, T2: Staal, DeBrusk, T3: Marchand, Pastrnak, Marchand)
Mecz 5: Carolina Hurricanes 5-1 Boston Bruins (T1: Slavin, DeAngelo, T2: Jarvis, T3: Jarvis, Clifton, Trocheck)
Mecz 6: Boston Bruins 5-2 Carolina Hurricanes (T2: Marchand, Coyle, T3: Svechnikov, Haula, Forbort, Lazar, Svechnikov)
Mecz 7: Carolina Hurricanes 3-2 Boston Bruins (T1: Teravainen, T2: Domi, DeBrusk, Domi, T3: Pastrnak)

 

NEW YORK RANGERS 4-3 PITTSBURGH PENGUINS

Mecz 1: New York Rangers 3-4 Pittsburgh Penguins (po dogrywce)(T1: Fox, T2: Copp, Guentzel, Guentzel, Kreider, Rust, D: Malkin)
Mecz 2: New York Rangers 5-2 Pittsburgh Penguins (T1: Copp, Guentzel, T2: Strome, Kreider, Crosby, T3: Panarin, Vatrano)
Mecz 3: Pittsburgh Penguins 7-4 New York Rangers (T1: McGinn, Kakko, Carter, Rodrigues, Rodrigues, T2: Vatrano, Panarin, Copp, T3: Heinen, Guentzel, Carter)
Mecz 4: Pittsburgh Penguins 7-2 New York Rangers (T1: Lafreniere, Crosby, T2: Matheson, Guentzel, Friedman, Fox, Heinen, Carter, T3: Malkin)
Mecz 5: New York Rangers 5-3 Pittsburgh Penguins (T1: Guentzel, T2: Letang, Fox, Lafreniere, Trouba, Guentzel, T3: Chytil, Lindgren)
Mecz 6: Pittsburgh Penguins 3-5 New York Rangers (T1: Carter, Rust, T2: Zibanejad, Zibanejad, Kreider, Malkin, T3: Kreider, Copp)
Mecz 7: New York Rangers 4-3 Pittsburgh Penguins (po dogrywce) (T1: Kreider, Heinen, T2: Guentzel, Miller, Rodrigues, T3: Zibanejad, D: Panarin)

 

Druga Runda

FLORIDA PANTHERS VS TAMPA BAY LIGHTNING
Mecz 1: Florida Panthers 1-4 Tampa Bay Lightning (T1: Duclair, T2: Perry, T3: Bellemare, Kucherov, Colton)
Mecz 2: Florida Panthers 1-2 Tampa Bay Lightning (T1: Perry, T2: Luostarinen, T3: Colton)
Mecz 3
Mecz 4

 

CAROLINA HURRICANES VS NEW YORK RANGERS

Mecz 1 : Carolina Hurricanes 2-1 New York Rangers (po dogrywce) (T1: Chytil, T3: Aho, D: Cole)
Mecz 2: Carolina Hurricanes 2-0 New York Rangers (T2: Smith, T3: Aho)
Mecz 3
Mecz 4

Konferencja Zachodnia

Pierwsza Runda

COLORADO AVALANCHE 4-0 NASHVILLE PREDATORS

Mecz 1: Colorado Avalanche 7-2 Nashville Predators (T1: MacKinnon, Toews, Cogliano, Makar, Lehkonen, T2: Landeskog, Duchene, T3: MacKinnon, Duchene)
Mecz 2: Colorado Avalanche 2-1 Nashville Predators (po dogrywce) (T1: MacKinnon, Trenin, D: Makar)
Mecz 3: Nashville Predators 3-7 Colorado Avalanche (T1: Lehkonen, MacKinnon, Duchene, T2: Tolvanen, Landeskog, Josi, Landeskog, Kadri, T3: Toews, Nichushkin)
Mecz 4: Nashville Predators 3-5 Colorado Avalanche (T1: Burakovsky, Trenin, T2: Makar, Trenin, T3: Forsberg, Toews, Nichushkin, MacKinnon)

 

MINNESOTA WILD 2-4 ST. LOUIS BLUES

Mecz 1: Minnesota Wild 0-4 St. Louis Blues (T1: Perron, O’Reilly, T2: Perron, T3: Perron)
Mecz 2: Minnesota Wild 6-2 St. Louis Blues (T1: Eriksson, Gaudreau, Kaprizov, T2: Eriksson, Kyrou, T3: Tarasenko, Kaprizov, Kaprizov)
Mecz 3: St. Louis Blues 1-5 Minnesota Wild (T1: Greenway, Kaprizov, T2: Zuccarello, T3: Eriksson, O’Reilly, Brodin)
Mecz 4: St. Louis Blues 5-2 Minnesota Wild (T1: Kyrou, Kaprizov, T2: Perron, Kyrou, T3: Boldy, Perron, O’Reilly)
Mecz 5 Minnesota Wild 2-5 St. Louis Blues (T1: O’Reilly, Kaprizov, Kaprizov, T2: Saad, T3: Tarasenko, Tarasenko, Tarasenko)
Mecz 6: St. Louis Blues 5-1 Minnesota Wild (T1: Leddy, T2: O’Reilly, Bozak, Tarasenko, T3: Dumba, Parayko)

 

CALGARY FLAMES 4-3 DALLAS STARS

Mecz 1: Calgary Flames 1-0 Dallas Stars (T1: Lindholm)
Mecz 2: Calgary Flames 0-2 Dallas Stars (T1: Pavelski, T3: Raffl)
Mecz 3: Dallas Stars 4-2 Calgary Flames (T1: Faksa, Lewis, T2: Lindholm, Pavelski, T3: Pavelski, Hintz)
Mecz 4: Dallas Stars 1-4 Calgary Flames (T2: Andersson, T3: Gaudreau, Lindholm, Seguin, Backlund)
Mecz 5: Calgary Flames 3-1 Dallas Stars (T2: Robertson, T3: Backlund, Mangiapane, Lewis)
Mecz 6: Dallas Stars 4-2 Calgary Flames (T1: Hintz, T2: Raffl, Stone, Backlund, Heiskanen, T3: Seguin)
Mecz 7: Calgary Flames 3-2 Dallas Stars (po dogrywce) (T1: Benn Ja, T2: Toffoli, Namestnikov, Tkachuk, D: Gaudreau)

 

EDMONTON OILERS 4-3 LOS ANGELES KINGS

Mecz 1: Edmonton Oilers 3-4 Los Angeles Kings (T1: Moore, Iafallo, McDavid, T2: Yamamoto, Lemieux, Draisaitl, T3: Danault)
Mecz 2: Edmonton Oilers 6-0 Los Angeles Kings (T2: Draisaitl, Nurse, McLeod, T3: Kane, Puljujarvi, Kane)
Mecz 3: Los Angeles Kings 2-8 Edmonton Oilers (T1: Draisaitl, Hyman, T2: Kane, Hyman, Kane, Kopitar, Danault, T3: Nugent-Hopkins, Nugent-Hopkins, Kane)
Mecz 4: Los Angeles Kings 4-0 Edmonton Oilers (T1: Moore, Stecher, T3: Grundstrom, Grundstrom)
Mecz 5: Edmonton Oilers 4-5 Los Angeles Kings (po dogrywce) (T1: Stecher, T2: Kassian, Kempe, Athanasiou, T3: McDavid, Danault, Draisaitl, Draisaitl, D: Kempe)
Mecz 6: Los Angeles Kings 2-4 Edmonton Oilers (T1: McDavid, T2: Kane, Durzi, T3: Grundstrom, Barrie, Kane)
Mecz 7: Edmonton Oilers 2-0 Los Angeles Kings (T1: Ceci, T3: McDavid)

 

Druga Runda

COLORADO AVALANCHE VS ST. LOUIS BLUES
Mecz 1: Colorado Avalanche 3-2 St. Louis Blues (po dogrywce) (T1: O’Reilly, T2: Nichushkin, Girard, T3: Kyrou, D: Manson)
Mecz 2: Colorado Avalanche 1-4 St. Louis Blues (T2: Kyrou, Perron, T3: Landeskog, Perron, Saad)
Mecz 3
Mecz 4

 

CALGARY FLAMES VS EDMONTON OILERS
Mecz 1 : Calgary Flames 9-6 Edmonton Oilers (T1: Lindholm, Mangiapane, Ritchie, McDavid, T2: Coleman, Coleman, Bouchard, Tkachuk, Hyman, Hyman, Draisaitl, T3: Yamamoto, Andersson, Tkachuk, Tkachuk)
Mecz 2: Calgary Flames 3-5 Edmonton Oilers (T1: Stone, Ritchie, Keith, T2: Toffoli, McDavid, Bouchard, T3: Hyman, Draisaitl)
Mecz 3
Mecz 4

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów