lifestyle

Prezentownik dla książkoholika, czyli książki na Święta i nie tylko

Święta coraz bliżej a pomysłu na prezent brak? To żaden kłopot! Oto kilka propozycji książkowych, które znalezione pod choinką umilą ten magiczny czas zarówno estetyką okładki, jak i treścią.

Klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka…

Klasyka, ponadczasowość, szyk i elegancja, czyli Jane Austen w pełnej krasie. Dla spragnionych zetknięcia się z romansami wszech czasów będzie to strzał w dziesiątkę. Marzenie matrymonialne wielu ,,książkar” – Fitzwiliam Darcy owinięty w uroczą kokardę, czyż to nie brzmi wspaniale? Książki Austen nie tracą na swojej świetności i cały czas rozkochują w sobie kolejne pokolenia. Sprawia to, że cały czas ukazują się ich wznowienia w coraz to piękniejszych oprawach. Można wybrać pojedyncze pozycje (,,Duma i uprzedzenie”, ,,Perswazje”, ,,Rozważna i romantyczna”, ,,Emma”, ,,Mansfield Park” czy też ,,Opactwo Northanger”) lub opracowanie zebrane. To czysta rozkosz dla spragnionej czytelniczych wrażeń duszy.

Jane austen perswazje Jane Austen Duma i uprzedzenie Jane Austen Rozważna i Romantyczna

 

Nie taka wiedźma straszna, jak ją malują…

Fantastyka z wątkiem romantycznym i nieco rubasznym humorem? No problem. Seria ,,Gołąb i wąż” Shelby Mahurin przeniesie czytelnika w świat, gdzie istnieją wiedźmy i zwalczający je łowcy, świat pełen intryg i magii. Czy wrogowie mogą zapałać do siebie czymś więcej niż nienawiścią? Czarownica, która uciekła z sabatu i zaciekły łowca, dwa różne światy i jeden węzeł małżeński, czyli krótki przepis na katastrofę. A to wcale nie jest jedyny wątek zawarty w tych książkach. Mroczne intrygi, tajemnice, walka o wolność i przetrwanie i nawarstwiające się przeciwności losu. 

Shelby Mahurin Gołąb i wąż Shelby Mahurin krew i miód Shelby Mahurin Bogowie i Potwory

Popularna i niebanalna…

,,Rodzina Monet. Skarb” Weroniki Anny Marczak to powieść, która szturmem podbiła serca czytelników. Historia dziewczyny, której życie zmienia się diametralnie w jednym momencie. Nagłe pojawienie się w jej życiu piątki starszych braci wprowadza pełno zamętu w sercu nastolatki, a okoliczności, jakie do tego doprowadziły dodatkowo wzmagają osamotnienie Hailie. To opowieść o sztuce budowanie relacji tak naprawdę od podstaw, o radzeniu sobie z nową rzeczywistością i zmianami oraz o dorastaniu. To książka poruszy serca zarówno tych młodszych, jak i starszych czytelników. 

Weronika Anna Marczak Rodzina Monet Skarb

Detektyw nie chodzi tylko w sutannie…

Dla fanów zagadek kryminalnych opatrzonych olbrzymią dawką humoru idealnym rozwiązaniem będzie seria książek ,,Kłopoty mnie kochają” Joanny Szarańskiej. Główną bohaterką jest Zojka, dla której wpadanie w tarapaty to chleb powszedni. Młoda dziennikarka po powrocie w rodzinne strony szybko popada w niemałe kłopoty i rozpoczyna śledztwo. W tle majaczą rodzinne niesnaski, siekierka Babuni i pewien gryzipiórek od siedmiu boleści, którego główna bohaterka nie darzy sympatią. Gdzieś tam splótł się jakiś wątek romantyczny, momentami powiało grozą. Ta książka jest barwna niczym pejzaż kwietnej łąki w lecie! Cztery tomy przepełnione humorem, zagadkami i błyskotliwymi bohaterami to wisienka istna na torcie. 

Joanna Szarańska Kłopoty mnie kochają Joanna Szarańska do zakochania jeden rok Joanna Szarańska coś tu nie graJoanna Szarańska złość piękności szkodzi

Łamie serce, ale jednocześnie chcesz jej coraz więcej i więcej…

Dla łaknących mocnych wrażeń i lubujących się w wyciskaczach łez twórczość Brittainy C. Cherry będzie wprost idealna. Warto sięgnąć, chociażby po serię ,,Żywioły” jej autorstwa, czy też niedawno przetłumaczoną na język polski powieść ,,Południowe sztormy”. Pisarka wie, jak swoimi książkami roztrzaskać i posklejać serce jednocześnie. To nie są tylko romanse, to historie, które pochłaniają czytelnika, zapewniają emocjonalne tsunami i pozostawiają z olbrzymim kacem. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów i z należytą starannością i wrażliwością wykorzystuje je w swojej twórczości. Zdecydowanie warto sięgnąć po jej książki!

Brittainy C Cherry Popołudniowe sztormy Brittainy C Cherry Zawsze i wszędzie Brittainy C Cherry Kochając pana DanielsaBrittainy C Cherry powietrze, którym oddycha Brittainy C Cherry art and soul

Uzależniają bardziej niż czekolada…

Colleen Hoover podbiła już tysiące serc czytelników na całym świecie. Na polskim rynku znajdziemy już pokaźną liczbę książek, które zostały przetłumaczone na nasz rodzimy język. Ni dziwnego, skoro potrafi stworzyć nietuzinkowe, angażujące czytelnika powieści obyczajowo-romantyczne. Jej książki wprost hipnotyzują i mówią – przeczytaj mnie! Ostrzegam jednak, że twórczość Colleen uzależnia. Warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak: ,,Hopeless”, ,,Nagie serca”, ,,Ugly love”, ,,November 9” czy też ,,It end with us” lub ,,Confess”. Emocjonalne majstersztyki, bardzo dobrze wykreowani bohaterowie i historie, które podbijają i serce, i duszę czytelnika. To nie są książki na raz, do nich się powraca, choćby jedynie pamięcią. Raz wyryte na sercu, pozostają w nim na zawsze.

Coleen Hoover reminders of him Coleen Hoover hopeless Coleen Hoover it ends with usColeen Hoover Ugly Love Coleen Hoover November 9

To tylko kilka przykładów powieści, które można wybrać jako prezent na nadchodzące święta. Przed zakupem warto sięgnąć w zakamarki swojej osobowości i wyciągnąć na wierzch wewnętrznego Ojca Mateusza, by w tajemnicy dowiedzieć się coś niecoś o guście czytelniczym osoby, którą pragniemy obdarować. W przypadku wystąpienia komplikacji warto rozważyć zakup bonu do księgarni, choć dostanie książki od bliskiej osoby, cieszy chyba jednak nieco bardziej.

Sprawdź także: Top 5 kultowych polskich komedii

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów