Inne Sport

Święta wojna już dziś! Derby w Płocku. Czy po jedenastu latach poznamy nowego mistrza PGNiG Superliga?

Sezon 2021/2022 w piłce ręcznej dobiega końca. Dziś zostanie rozegrane ostatnie spotkanie w PGNiG Superlidze. Przed nami emocjonujące widowisko, ponieważ ze sobą zmierzą się dwie najlepsze polskie drużyny – Łomża Vive Kielce vs Orlen Wisła Płock. Czy po jedenastu latach, tytuł mistrza Polski trafi do Wisły Płock ?

Co oznacza „Święta Wojna”?

Od dawna w mediach spotykamy się ze słowem ,,Święta Wojna„. Orlen Wisła Płock oraz Łomża Vive Kielce od zawsze ze sobą rywalizowały, to jedyne zespoły, które grają na podobnym poziomie. Dla Nafciarzy to rywal z wyższej półki. Nie ma co się oszukiwać, Kielce to na ten moment jeden z najlepszych zespołów w Europie. Prestiż tego meczu jest od dawna duży i przyciąga ogromną uwagę kibiców. Święta wojna to mecz, który zazwyczaj jest emocjonujący i zacięty. Wisła Płock marzy o utarciu nosa rywalom, aby w końcu mecz skończył się ich zwycięstwem.

 

Najsilniejszy Płock od lat…

Orlen Wisła Płock w tym sezonie prezentuje imponującą grę. Ten zespół nie był tak silny od ładnych paru lat. W najbliższy weekend Orlen Wisła Płock wystąpi w turnieju finałowym Ligi  Europejskiej. Wizytówką Nafciarzy jest dobra gra w obronie. Ten element gry jest ich najmocniejszą stroną. Potrafią solidnie i z zaangażowaniem zrobić mur, który ciężko zburzyć rywalom. Wisła Płock ma szansę na zdobycie tytułu mistrza Polski, jednak ostatecznie wszystko  zweryfikuje boisko. 

Płock czeka na ósme mistrzostwo w historii od 2011 roku. Szczypiorniści Wisły Płock siedmiokrotnie sięgali po mistrzostwo kraju, po raz pierwszy w 1995 roku. Ostatni raz złoto  zdobyli w 2011 roku, kiedy w szeregach drużyny liderem był Marcin Lijewski. Oprócz tego, Nafciarze 20 razy byli wicemistrzami kraju, a 5 razy zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu. Zgodnie z regulaminem tegorocznych rozgrywek, jeśli ORLEN Wisła Płock wygra dzisiejsze  spotkanie, zrówna się punktami z Łomżą Vive, a wyższe miejsce w tabeli będzie przysługiwało zespołowi, który zanotuje „większą liczbę zdobytych bramek w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami”. Zatem, aby wywalczyć tytuł, Wiślacy muszą zwyciężyć wtorkowy pojedynek minimum dwoma bramkami.

 

Czy jedenastka okaże się pechowa dla Łomży Vive Kielce?

Już dzisiejszego wieczoru, Kielce mają szansę  sięgnąć po tytuł Mistrza Polski po raz jedenasty z rzędu. Aby tak się stało, muszą pokonać mocnego rywala, jakim jest Orlen Wisła Płock. Do tej pory Kielczanie odnieśli zwycięstwo we wszystkich 25 spotkaniach sezonu, tym samym wyprzedzają największego rywala o 3 punkty. 

Ostatnią ,,świętą wojnę„ wygrali podopieczni Tałanta Dujszebajewa, którzy pokonali Wisłę 27:26. Grudniowe spotkanie było bardzo emocjonujące. Łomża Vive Kielce już od paru lat jest niepokonana w polskiej lidze. Obecny Mistrz Polski awansował do Final4 Ligi Mistrzów. Zarówno Kielce jak i Płock świetnie radzą sobie w rozgrywkach pucharowych w Europie. Siła zespołów jest podobna. Dzisiejsze spotkanie dostarczy kibicom na pewno wiele sportowych emocji.

 

Transmisja meczu

Mecz zostanie transmitowany na antenie TVP sport, TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej. Pierwszy rzut już o godzinie 19:15

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów