Ekologia

TrashBot – robot, który segreguje śmieci

Wkrótce nie będziemy się zastanawiać, do którego kontenera wyrzucić paragon ze sklepu lub gdzie wyrzucić żarówkę. Decyzję za nas podejmie TrashBot, który jest obecnie w trakcie doskonaleń.

Jak przyznają założyciele, pomysł na startup CleanRobotics, czyli twórcę TrashBota narodził się z frustracji. Niestety edukacja i wiele poradników jak segregować odpady nie sprawdzają się w 100%, bowiem ludzie wciąż nie potrafią segregować. Choć zasady segregacji wydają się jasne i klarowne, to wciąż istnieje duża część społeczeństwa, która ich nie rozumie lub nie stosuje. W walce z takim podejściem ma pomóc najnowszy produkt CleanRobotics,robot Trashbot.

Pomysł na robota, który odpowiednio wyrzuca odpady jest niezwykle ciekawy. TrashBot na razie radzi sobie tylko z pojedynczymi odpadami. Jak działa robot? Po wyrzuceniu do niego przedmiotu urządzenie rozpoznaje go, analizuje i podejmuje decyzję, gdzie ma trafić. Firma z Ameryki Północnej stale rozwija swój pomysł. W przyszłości chce zastosować robota w kawiarniach na lotniskach oraz w biurowcach. Jego wykorzystanie będzie bardzo ważne w miejscach publicznych i może zrewolucjonizować system zarządzania odpadami. A czy Wy segregujecie śmieci? Co sądzicie o tej inicjatywie?  Sprawdźcie najnowsze zasady i porady jak segregować śmieci na naszej stronie Nowl Eco.

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów