Inne Sport

Boston Bruins- Pittsburgh Penguins, czyli NHL Winter Classic 2023

W tegorocznym Winter Classic NHL Boston Bruins i Pittsburgh Penguins zmierzą się na słynnym baseballowym stadionie Fenway Park. Pierwszy plenerowy event tego sezonu najlepszej ligi hokejowej na świecie odbędzie się 2 stycznia o godzinie 14 czasu lokalnego.

Tradycja Winter Classic 

Zimowy Klasyk to mecz sezonu regularnego rozgrywany w okresie noworocznym, zwykle na stadionie baseballowym lub futbolu amerykańskiego. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 2008 roku. Wówczas w Nowym Jorku Pittsburgh Penguins pokonali Buffalo Sabres w rzutach karnych. Najwyższą jak dotąd frekwencję na Winter Classic odnotowano w 2014 roku, podczas pojedynku między Toronto Maple Leafs i Detroit Red Wings i wyniosła ona ponad 105 tysięcy kibiców. Zimowy Klasyk uznawany jest za jeden z najważniejszych wydarzeń sezonu NHL. Notuje on co roku ogromną oglądalność zarówno na żywo, jak i w telewizji. Tradycja ma na celu przywołać wspomnienia o “ulicznych” rozgrywkach hokejowych np. na zamarzniętych zbiornikach wodnych i innych niecodziennych lodowiskach. Charakterystycznym elementem Winter Classic są stroje zawodników w stylu retro oraz czapki na hełmach bramkarzy. Oprócz tego hokeiści malują swoje twarze w paski w barwach klubowych. Drużyna Boston Bruins rozgrywając tegoroczny Zimowy Klasyk, dogoni Chicago Blackhawks i  stanie się rekordzistą pod względem występów w tym evencie. Dodatkowo potencjalne zwycięstwo nad Pingwinami uplasuje ich na pierwszym miejscu wśród wygranych klasyków. 

Misie kontra Pingwiny

Do tej pory obie drużyny zagrały przeciwko sobie 222 razy. Boston wygrał 123 z tych pojedynków, jednak w ostatnich latach bilans meczów jest bardzo wyrównany, a oba zespoły wygrywają na przemian. W poprzednim meczu uczestników tegorocznego Winter Classic padło aż 11 goli, a o zwycięstwie Misiów zadecydowała dogrywka. Zobacz skrót tego meczu tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xIWnudn3x9g&t=335s

Obecny sezon jest zgoła odmienny dla obu drużyn. W tabeli dzieli je ponad 10 punktów. Boston przystępuje do Zimowego Klasyku jako lider Konferencji Wschodniej  i drużyna z największą ilością punktów w całej lidze NHL. Pittsburgh Penguins muszą patrzeć za siebie, ponieważ różnice punktowe w Dywizji Metropolitalnej są bardzo niewielkie i rywalizacja o play- offy zapowiada się ciekawie do samego końca. Wśród najlepszych zawodników obu zespołów w tym sezonie zasadniczym musimy wyróżnić po stronie Pingwinów- legendarnego Sidneya Crosby’ego, który zaliczył już 19 bramek i 24 asysty, natomiast w drużynie Misiów- Davida Pastrnaka– zdobywcy 24 bramek i 23 asyst.  

Przed nami znakomity mecz. W roli faworyta do spotkania podejdzie drużyna gospodarzy klasyku. Miejmy nadzieje, że zawodnicy obu drużyn zapewnią nam podobne emocje, jak rok temu hokeiści Minnesota Wild i St. Louis Blues.

Zobacz także: https://nowl.pl/play-offy-nhl-22-zasady-wyniki-nagrody/

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów