Inne Sport

Worlds 2021 League of Legends – faza grupowa

Jesteśmy po fazie grupowej mistrzostw świata w grze League of Legends. W tym roku rozgrywki w jednej z najpopularniejszych gier na świecie odbywają się w stolicy Islandii – Reykjaviku. Już podczas fazy grupowej tegorocznych zawodów doszło do historycznych wydarzeń i niesamowitych zwrotów akcji.

Worlds 2021 League of Legends w pigułce

Podczas transmisji Worlds 2021 w League of Legends na całym świecie miliony fanów oglądało rozgrywki grupowe 16 najlepszych drużyn z każdego regionu na Ziemi. 

Format grup polegał na rozegraniu między sobą dwóch meczów z każdym z rywali, aby finalnie z czterodrużynowej grupy dwie mogły grać w fazie play-off. 

 

Faza Play-In Worlds 2021

Faza główna rozgrywek, które odbywają się raz do roku, została rozpoczęta 11 października. Mistrzostwa natomiast rozpoczęły się kilka dni wcześniej, aby podczas fazy play-in wyłonić najlepsze drużyny z 3 bądź 4 miejsc silnych regionów. Udział w tym eliminacjach dostały także drużyny z tzw. “wild cardów”, czyli regionów, w których poziom Ligi Legend jest na dużo niższym poziomie. Finalnie do głównej fazy rozgrywek przez eliminacje przeszły:

 • Chińskie LNG Esport (4 miejsce w LPL)
 • Koreańskie Hanwa Life Esports (4 miejsce w LCK)
 • Japońskie DetonatioN Focus Me (japońska drużyna z “wild cardu”)
 • Amerykańska organizacja Cloud9 (3 miejsce w LCS)

 

Grupy Worlds 2021 w League of Legends

Grupa A League of Legends Worlds 2021

 • Cloud9 
 • Dia KIA
 • FunPlus Phoenix
 • Rouge

Grupa B League of Legends Worlds 2021

 • Detonation FocusMe
 • EDward Gaming
 • T1
 • 100Thieves

Grupa C League of Legends Worlds 2021

 • Fnatic
 • Hanwa Life Esport
 • PSG Talon
 • Royal Never Give Up

Grupa D League of Legends Worlds 2021

 • Gen.G
 • LNG Esport
 • Mad Lions
 • Team Liquid

 

Przebieg fazy grupowej Mistrzostw Świata w Lidze Legend 2021

Grupa A League of Legends Worlds 2021

To, co wydarzyło się podczas rewanżowych kolejek w tej grupie, to istne szaleństwo. Na innej planecie znajdowało się koreańskie DWG KIA, które bez porażki i bez praktycznie żadnych problemów wyszło z grupy. Natomiast pomiędzy pozostałymi trzema zespołami mieliśmy rollercoaster z krwi i kości.

Cloud9, które było skazywane na pożarcie po trafieniu do tej grupy, a także zrobieniu po pierwszej fazie meczów bilansu 0:3. Los pisze jednak piękne scenariusze i dla C9 udało się zrobić niesamowity comeback i wyjść z grupy. FPX – mistrzowie Chin – przegrywają 4 mecze z rzędu i niespodziewanie odpadają z Worldsów 2021. W grupie znajdowało się również solidne europejskie Rouge, które drugi rok z rzędu trafiło do „grupy śmierci”. 

W dogrywce drużyna, która ma w składzie dwóch Polaków, eliminuje faworytów z Chin, aby tym razem, samym będąc faworytem, przegrać po 50-minutowej grze o wyjście do fazy pucharowej z niesamowicie grającym tego dnia Cloud9. Realia, w jakich znajdowała się amerykańska organizacja po pierwszych trzech meczach, a także sytuacja, że wychodzą z grupy, zdarzyła się pierwszy raz w 11-letniej historii mistrzostw świata League of Legends.

Grupa B League of Legends Worlds 2021

Grupa B potoczyła się zgodnie z przewidywaniami ekspertów. T1 z legendarnym Fakerem potknęło się tylko raz, wygrywając aż 5-krotnie w swojej grupie. 2. miejsce zajęła Chińska formacja Edward Gaming, która niespodziewanie poniosła porażkę z amerykańską organizacją 100Thieves.

Bez zwycięstwa na Worldsach 2021 swoje zmagania ukończyli reprezentacji Japonii, którzy awansowali z fazy play-in, a sam występ w głównym turnieju był dla nich sukcesem.

Grupa C League of Legends Worlds 2021

Po raz kolejny dominacja chińsko-koreańska w fazie grupowej. Do fazy pucharowej awansowały kolejno – chińskie RNG, a także koreańskie HLE, które, podobnie jak C9, musiało grać w fazie Play-In. 

Trzecie miejsce w grupie C zajęła drużyna z Tajwanu – PSG Talon, która jest sponsorowana przez właściciela PSG – Nassera Al-Khelaifiego. Dodać trzeba, że formacja PSG Talon ma w swoim logo ten sam emblemat, który znajduje się w herbie drużyny piłkarskiej Paris Saint Germain. 

 

Grupa D League of Legends Worlds 2021

Poczwórny remis. Dokładnie taką sytuację mieliśmy w ostatniej grupie mistrzostw świata w League of Legends 2021. Po sześciu kolejkach wszystkie drużyny miały bilans 3:3 i do rozstrzygnięcia były potrzebne dogrywki. Bilans wszystkich drużyn między sobą to 1:1. Jest to kolejny historyczny moment, gdyż taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii mistrzostw świata.

Finalnie po szalonych meczach i zwrotach akcji honor europejskiej Ligi Legend w fazie pucharowej będą reprezentować zawodnicy formacji MAD Lions. Z pierwszego miejsca natomiast, dzięki dwóm wygranym w dogrywce, wychodzi czwarta koreańska formacja GEN.G. 

 

Faza pucharowa Worlds 2021 w League of Legends

Faza pucharowa rozpocznie się w piątek, czyli 22 października. Drużyny będą grały w systemie Best Of 5, czyli do trzech wygranych gier. W fazie play-off znajdziemy wszystkie cztery formacje z Korei Południowej, dwie drużyny z Chin, a także po jednym reprezentancie Europy i Ligi Amerykańskiej. 

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów