Ekologia

Zakaz przejażdżek na wielbłądach i koniach w Gizie

Od ponad roku PETA walczyła o uzyskanie sprawiedliwości dla zwierząt, które były wykorzystywane do przewozu ludzi pod piramidami w Gizie. Bo może i zdjęcie na wielbłądzie to fajna pamiątka, ale kryjące się za tym nieludzkie traktowanie zwierząt było smutną cząstką egipskiej turystyki.

Rzeczywistość egipskich zwierząt wykorzystywanych w przemyśle turystycznym wyglądała często tragicznie. PETA podczas swojego śledztwa ujawniła, że zwierzęta były nagminnie bite, bardzo źle traktowane, często niedożywione i zmuszane do transportowania ludzi ponad swoje siły. Krążące po internecie filmy ujawniały także momenty, w których zwierzęta nie miały nawet skrawka cienia, co potem kończyło się tym, że nie były w stanie ustać na nogach. Na szczęście przyszedł kres takiego traktowania zwierząt.
Egipskie ministerstwo turystyki wydało zakaz przejażdżek na wielbłądach i koniach wokół piramid i terenów archeologicznych. Zamiast tego, turyści będą mogli korzystać z samochodów i busów elektrycznych. Dodatkowo PETA się nie poddaje i idzie dalej – teraz zamierza zabrać się za wielbłądzie targi, na których również występuje nieludzkie traktowanie zwierząt. Miejmy nadzieję, że presja i odpowiednia kampania informacyjna zakończy rzeź tych zwierząt. Uświadamianie stanowi podstawę w każdym zakresie. Więcej codziennych ciekawostek ze świata Ekologii znajdziesz na naszym Facebooku: Nowl Eco – obserwuj, by być na bieżąco!

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów