lifestyle

Zielone otoczenie wpływa na IQ dziecka

Naukowcy z Belgii przeprowadzili badanie, które wykazało, że wychowywanie dziecka w ekologicznym, naturalnym i zielonym środowisku zwiększa poziom inteligencji i zmniejsza poziom trudnych zachowań!

W badaniu wzięło udział 600 dzieci w wieku od 10 do 15 lat z różnych warstw społecznych. Wzięto pod uwagę również inne czynniki, takie jak zanieczyszczenie powietrza. Na osiedlu ze wzrostem zieleni o 3% podniosło się także IQ dzieci o 2,6 punktu. Również tam, żadne dziecko nie uzyskało wyniku poniżej 80 punktów. Natomiast na osiedlach o niższym poziomie zieleni wynik poniżej 80 punktów uzyskało 4% dzieci. Średnie IQ całego badania wyniosło 105 punktów. Dokładne wyniki opublikowali belgijscy naukowcy łamach czasopisma „PLoS Medicine”.

Wyniki badania mogą mieć związek z mniejszym stresem i dłuższym czasem poświęconym na zabawę. Ale to zaledwie jeden czynnik, potwierdzony badaniem, w którym zieleń dobrze wpływa na otoczenie. Belgijscy naukowcy dokładne wyniki opublikowali na łamach czasopisma „PLoS Medicine”. Dlatego powinno być zdecydowanie więcej zieleni, szczególnie w miastach.

Co sądzicie o wynikach badań? Artykuły o wszystkich zaletach i ogromnej roli Ekologii znajdziecie na naszej stronie: LINK DO STRONY EKOLOGII. Zachęcamy do lektury.

Dodaj odpowiedź

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

Sprawdź jeszcze

Więcej naszych wpisów